Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, rok A  1.01.23

 

 1. Na początku roku 2023, wszystkim parafianom i gościom składam najlepsze życzenia. Niech dobry Bóg udziela wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem, oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja, którą dzisiaj czcimy jako Bogurodzicę, otacza wszystkich płaszczem swojej opieki.
   
 2. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam z ul Kwidzyńskiej p. Brygide Kiliszek, Dorotę Kiliszek, Beatę Krzysztofiak.
 1. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.
 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św., a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, zapraszam.
 1. W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku Msze św. o godz. 8.00.
   
 2. W piątek przypada Uroczystości Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Jest to święto nakazane, dlatego Msze św. jak w każdą niedzielę, o 7.30, 9.30, 11.30 i o 17.00.
 1. Na Mszach św. błogosławieństwo kredy do oznaczenia drzwi naszych domów, oraz poświęcenie wody. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę są przeznaczone na misje.
 1. A o godz. 14.00 spotkanie kolędowe na plebanii z Kołem Różańcowym.
 1. Dzieci zapraszam do kościoła na Msze św. o godz. 11.30 tradycyjnie w koronach.
 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, wyjątkowo w czwartek w godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi w piątek przed każdą Mszą św. a po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie najświętszego sakramentu.
   
 2. Z racji I soboty miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00.
   
 3. W następną niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego – ostatni dzień Okresu Narodzenia Pańskiego, a kolędy możemy śpiewać do 2 lutego.
 1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.
 1. Trwa wizyta duszpasterska w naszych domach, dziękuję za podejmowanie mnie po kolędzie, dziękuję za podwożenie mnie do poszczególnych domów.
 1. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2023r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na dalsze pracę inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W pierwszej kolejności dokończenie balustrady na chórze i nowe ławki, a następnie skończenie prospektu organowego.
 1. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.
 1. Program wizyty duszpasterskiej:

W poniedziałek, 2.01.2023, godz. 14.00 – od Andrzeja Żółkowskiego do Wojciecha Kożyczkowskiego

We wtorek, 3.01.2023, godz. 14.00 – od Marcina Szymanek do Janusza Kotowicz

W środę, 4.01.2023, godz. 14.00 – od Zbigniewa Dudek do Łukasza Lemkowskiego

W czwartek, 5.01.2023, godz. 14.00 – od Henryka Romanowskiego do Stefanii Stromeckiej

Proszę na poszczególne dni w Karpinach o zapewnienie samochodu na dojazd z kolędą.

W sobotę, 7.01.2023, godz. 9.00 – Sadlinki, ul. Robotnicza
 

 1. Podczas kolędy noszę przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.
 1. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna na kolędzie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii.
 1. Tradycyjnie proszę podpisać drzwi swoich domów, jak to czyniliśmy co roku z racji kolędy: C†M†Bsymbol wypisywany z okazji uroczystości święta Trzech Króli, który pojawia się na drzwiach mieszkań z okazji wizyty duszpasterskiej. Oznacza błogosławieństwo dla domu i jego ochronę przed złem.

Powstanie napisu jest nawiązaniem do pierwszych liter łacińskiego zdania Christus mansionem benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi), choć św. Augustyn tłumaczy je jako Christus Multorum Benefactor (Chrystus dobroczyńcą wielu).

Czasami wpisywana jest wersja K+M+B, jest błędną interpretacją łacińskiej inskrypcji CMB. Przyczyną błędu jest legenda o "trzech królach", która pojawiła się w średniowieczu i stąd przyjęło się błędne odczytywanie tych liter jako imion Mędrców – Kacper, Melchior i Baltazar.

 1. Zachęcam do nabywania płyt Cd z kolędami w wykonaniu dzieci z parafii Klewki, gdzie posługuję p. Henryka Chudzik, pochodząca z Białek, płyta w cenie 15zł
 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 1. Zakończyliśmy miesiąc grudzień, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za energię elektryczną, wywóz śmieci na cmentarzu, trwały prace przy ogrodzeniu cmentarza, zapłaciłem za nową bramę na cmentarzu, trwały pracę przy prospekcie organowym, wymieniona została cała instalacja elektryczna w kaplicy w Olszanicy.

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie moje serdeczne Bóg zapłać.

 1. Mamy już ogrzewamy kościół, proszę zamykać drzwi w czasie nabożeństw.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
 1. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Michała Prociak z Sadlinek, l. 87, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…