Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na niedzielę Chrztu Pańskiego, rok A                       8.01.2023

 

 1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Anetę Stocką, Joannę Gburczyk, Teresę Kotowicz.

 

 1. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno – budowlane. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziś w Święto Chrztu Pana Jezusa, kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna czas zwykły w liturgii, który trwać będzie do wtorku 21 lutego przed Środą Popielcową.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

 

 1. W tym tygodniu od poniedziałku do soboty Msze św. o godz. 17.00.

 

 1. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

 

 1. Trwa wizyta duszpasterska w naszych domach, dziękuję za podejmowanie mnie po kolędzie, dziękuję za podwożenie mnie do poszczególnych domów.

 

 1. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2023r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na dalsze pracę inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W pierwszej kolejności dokończenie balustrady na chórze i nowe ławki, a następnie skończenie prospektu organowego.

 

 1. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

 

 1. Program wizyty duszpasterskiej w Olszanicy:

Poniedziałek – 9.01.2023 – godz. 9.00 – Olszanica od Grabowa – Dorota Drelich – Andrzej Kożyczkowski

Wtorek – 10.01.2023 – godz. 9.00 – Olszanica – Zygmunt Romanowski – Maria Durmaj

Środa – 11.01.2023 – godz. 9.00 – Olszanica – piaski, Lech Hołda – Zuzanna Lubecka

Czwartek – 12.01.2023 – godz. 9.00 – Olszanica od Bronisławowa – Elżbieta Głodowicz – Dariusz Karaś

Piątek – 13.01.2023 – godz. 9.00 – Olszanica od Bronisławowa – Krzysztof Lewandowski – Daniela Demkiewicz

Sobota, 14.01.2023 – godz. 9.00, Sadlinki, ul. Spółdzielcza i ul. Nowa – skład węgla – Jerzy Miśkiewicz

 

 1. Proszę na poszczególne dni w Olszanicy o zapewnienie samochodu na dojazd z kolędą.

 

 1. Będę nosił przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

 

 1. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna na kolędzie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii.

 

 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską szkół średnich i studentów do udziału w rekolekcjach powołaniowych, które odbędą się w dniach 28 - 31 stycznia 2023. Szczegóły na stronie internetowej seminarium.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w nowej cenie 10zł. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o papieżu Benedykcie XVI i znaczeniu jego pontyfikatu dla Kościoła; o rodzinie Ulmów, która za udzielanie pomocy Żydom została zamordowana przez Niemców – zgodę na jej beatyfikację wyraził ostatnio papież Franciszek; a także o tym jak zadbać o zdrowie w związku z powodującym poważniejsze objawy w tym roku wariantem wirusa grypy. Zachęcam do lektury!

 

 1. Kościół w okresie zimowym jest ogrzewamy, proszę o zamykanie drzwi w czasie nabożeństw.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 

 1. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Jadwigę Jarosz z Grabowa, l. 90, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…