Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 2 niedzielę okresu zwykłego, rok A                  15.01.2023r

 

 1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych.

 

 1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję p. Alinie Piskor za kwiaty przy ołtarzu, w tym tygodniu rozpoczyna miejscowość Białki, zapraszam p. Agnieszkę Świątek, Marlenę Wasiak, Anetę Wichowską, Monikę Lemieszek – Cywińską.

 

 1. Dziękuje serdecznie za ofiary na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę. Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam. Proszę, aby rodzice na chwilę pozostali w kościele.

 

 1. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.

 

 1. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. o godz. 8.00, w sobotę Msza św. o godz. 17.00, zapraszam.

 

 1. Trwa wizyta duszpasterska w naszych domach, dziękuję za podejmowanie mnie po kolędzie, dziękuję za podwożenie mnie do poszczególnych domów.

 

 1. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2023r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na dalsze pracę inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W pierwszej kolejności dokończenie balustrady na chórze i nowe ławki, a następnie skończenie prospektu organowego.

 

 1. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

 

 1. Program wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek, 16.01.2023 – godz. 15.30 – ul. Brzozowa – domki

Wtorek, 17.01.2023 – godz. 15.30 – ul. Brzozowa 17, 18, 19, 20

Środa, 18.01.2023 – godz. 15.30 – ul. Brzozowa 21, 22, 23, 24

Czwartek, 19.01.2023 – godz. 15.30 – ul. Brzozowa 25, 26, 27, 28

Piątek, 20.01.2023 – godz. 15.30 – ul. Jaśminowa, ul. Akacjowa

Sobota, 21.01.2023 – godz. 9.00 – ul. Lipowa

 

 1. Będę nosił przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

 

 1. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna na kolędzie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii.

 

 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

 1. We wtorek, 17 stycznia w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu. Natomiast w środę, 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, któremu towarzyszy hasło: Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości (por. Iz 1, 17). Program modlitw oraz spotkań w Elblągu i okolicach znajdziemy na stronie internetowej diecezji.

 

 1. W sobotę przypada Dzień Babci, a za tydzień w niedzielę Dzień Dziadka. Dlatego wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia oraz pociechy z wnuków. Zmarłych niech Bóg obdarzy pokojem wiecznym.

 

 1. Za tydzień, zgodnie z życzeniem papieża Franciszka, obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego.

 

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską szkół średnich i studentów do udziału w rekolekcjach powołaniowych, które odbędą się w dniach 28 - 31 stycznia 2023. Szczegóły na stronie internetowej seminarium.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w nowej cenie 10zł. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o Żydach i judaizmie; o pogrzebie papieża seniora Benedykta XVI; o przełomie w leczeniu choroby alzheimera. Zachęcam do czytania!

 

 1. Kościół w okresie zimowym jest ogrzewamy, proszę o zamykanie drzwi w czasie nabożeństw.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.