Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 3 niedzielę okresu zwykłego, rok A                  22.01.2023r

 

 1. Ojciec Święty Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę Niedzielą Słowa Bożego. W odpowiedzi na tę inicjatywę: spróbujmy dziś w naszych domach i rodzinach przeczytać wybrany krótki fragment Ewangelii, a potem na znak szacunku i czci ucałować księgę Pisma Świętego.

 

 1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Annę Madejską, Dominikę Grzelecką, Karolinę Gburczyk.

 

 1. Dziękuje serdecznie za pomoc w odśnieżaniu terenu przed kościołem i na parkingach, serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.

 

 1. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. o godz. 8.00, w sobotę Msza św. o godz. 17.00.

 

 1. Trwa wizyta duszpasterska w naszych domach, dziękuję za podejmowanie mnie po kolędzie, dziękuję za podwożenie mnie do poszczególnych domów.

 

 1. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2023r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na dalsze pracę inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W pierwszej kolejności dokończenie balustrady na chórze i nowe ławki, a następnie skończenie prospektu organowego.

 

 1. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.
 
 1. Program wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek, 23.01.2023 – godz. 15.30 – ul. Tartaczna – Szafran – Młot

Wtorek, 24.01.2023 – godz. 15.30 – ul. Tartaczna – Niedbalscy – Gutmańscy

Środa, 25.01.2023 – godz. 15.30 – ul. Kasztanowa, ul. Jesionowa

Czwartek, 26.01.2023 – godz. 15.30 – ul. Kalinowa, ul. Jaworowa

Piątek, 27.01.2023 – godz. 15.30 – ul. Świerkowa, ul. Modrzewiowa, ul. Dębowa

Sobota, 28.01.2023 – godz. 9.00 – ul. Kwidzyńska, za przejazdem kolejowym w stronę Białek, ul. Zdrojowa, ul. Malinowa, ul. Poziomkowa

 

 1. Podczas kolędy noszę przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

 

 1. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna na kolędzie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii lub telefonicznie.

 

 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską szkół średnich i studentów do udziału w rekolekcjach powołaniowych, które odbędą się w dniach 28 - 31 stycznia 2023. Szczegóły na stronie internetowej seminarium.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w nowej cenie 10zł. Dziś w Gościu ciekawe artykuły: o Helenie Kmieć – młodej polskiej wolontariuszce zamordowanej w 2017 r. w Boliwii – a zwłaszcza o jej procesie beatyfikacyjnym; o św. Rafale Kalinowskim i jego udziale w Powstaniu Styczniowym; o tym jak rozmawiają ze sobą i z ludźmi zwierzęta; a do tego przepis na rosół z azjatyckim dodatkiem. Zachęcam do lektury!

 

 1. Kościół w okresie zimowym jest ogrzewamy, proszę o zamykanie drzwi w czasie nabożeństw.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.