Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 4 niedzielę okresu zwykłego, rok A                  29.01.2023r

 

 1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu na sobotę zapraszam p. Bogusławę Bieszk, Joannę Bęc, Wiesławę Sławińską.

 

 1. W poniedziałek od godz. 17.00 będzie rozbierana dekoracja świąteczna w naszym kościele, proszę szczególnie rodziców dzieci komunijnych o pomoc.

 

 1. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu, w poniedziałek, we wtorek i w środę Msze św. o godz. 8.00, w czwartek o godz. 10.00 i 17.00, w piątek o godz. 17.00 i 18.00, a w sobotę Msza św. o godz. 17.00.

 

 1. W czwartek, 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. tego dnia w naszym kościele o godz. 10.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie świec zwanych gromnicami. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na klasztory klauzurowe, w naszej diecezji są to klasztory: sióstr klarysek i sióstr karmelitanek w Elblągu.

 

 1. W piątek, 3 lutego, wspomnienie św. Błażeja, patrona chorych na gardło.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, o godz. 17.00 Msza św. o Sercu Pana Jezusa i wystawienie najświętszego sakramentu.

 

 1. Z racji I soboty miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. Za tydzień I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

 

 1. Trwa wizyta duszpasterska w naszych domach, dziękuję za podejmowanie mnie po kolędzie. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2023r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na dalsze pracę inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W pierwszej kolejności dokończenie balustrady na chórze i nowe ławki, a następnie skończenie prospektu organowego.

 

 1. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

 

 1. Program wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek, 30.01.2023 – godz. 15.30 – ul. Grudziądzka – Tartak – Wojciech Poźniak, ul. Leśna

Wtorek, 31.01.2023 – godz. 15.30 – ul. Grudziądzka – Zbigniew Goska – Tadeusz Kawka

Środa, 1.02.2023 – godz. 15.30 – ul. Polna, Cicha

Sobota, 4.02.2023 – godz. 9.00 – ul. Strumykowa, ul. Wrzosowa, ul. Grzybowa, ul. Jagodowa, ul. Konwaliowa

Niedziela, 5.02.2023 – godz. 13.00 – ul. Cisowa

 

 1. Podczas kolędy noszę przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

 

 1. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się telefonicznie lub w zakrystii.

 

 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską szkół średnich i studentów do udziału w rekolekcjach powołaniowych, które odbędą się w dniach 28 - 31 stycznia 2023. Szczegóły na stronie internetowej seminarium.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w nowej cenie 10zł. Dziś w Gościu ciekawe artykuły: o spowiedzi jako sakramencie ratunkowym; o powstających dziś wspólnotach i grupach mężczyzn w Kościele; o Sudanie Południowym w Afryce, który czeka na wizytę papieża Franciszka: do tego diecie, która pomoże budować odporność na wirusy. Zachęcam do lektury!

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 

 1. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Wiesława Kwaśnickiego z Kwidzyna, l. 72, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…