Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 5 niedzielę okresu zwykłego, rok A                    5.02.2023r

 

 1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Edytę Ziarek, Aleksandrę Ziarek, Krystynę Sokołowską, Iwonę Krzeszowską.

 

 1. Dziękuje serdecznie rodzicom dzieci komunijnych za sprawne uprzątnięcie dekoracji bożonarodzeniowej i posprzątanie kościoła w poniedziałek wieczorem. Dziękujemy za tak liczne zaangażowanie wiernych, za całe dobro, serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuje serdecznie za pomoc w odśnieżaniu terenu przed kościołem i na parkingach, serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30. Wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

 

 1. W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Podczas Mszy Św. możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwo najświętszym sakramentem jak w Lourdes o godz. 17.00. Prosimy wiernych o ewentualną pomoc chorym i niepełnosprawnym  w dotarciu do kościoła.

 

 1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

 

 1. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. o godz. 8.00, w sobotę Msza św. o godz. 17.00.

 

 1. Trwa wizyta duszpasterska w naszych domach, dziękuję za podejmowanie mnie po kolędzie. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2023r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na dalsze pracę inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W pierwszej kolejności dokończenie balustrady na chórze i nowe ławki, a następnie skończenie prospektu organowego.

 

 1. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

 

 1. Program wizyty duszpasterskiej:

Niedziela, 5.02.2023 – godz. 13.00 – ul. Cisowa

Poniedziałek, 6.02.2023 – godz. 15.30 – Sadlinki, ul. Piaski, Krauza – Talarczyk

Wtorek, 7.02.2023 – godz. 15.30 – Sadlinki, ul. Piaski, Daroszewski – Warpas

Środa, 8.02.2023 – godz. 15.30 – Sadlinki, ul. Piaski, Błachuta – Olszewscy

Czwartek, 9.02.2023 – godz. 15.30 – Sadlinki, ul. Szkolna – Drozdowscy – Mentel

Piątek, 10.02.2023 – godz. 15.30 – Sadlinki, ul. Szkolna – Henclik – Mareccy

Sobota, 11.02.2023 – godz. 9.00 – Sadlinki, ul. Kwidzyńska od strony Nebrowa w kierunku Kościoła, ul. Rzemieślnicza

 

 1. Podczas kolędy noszę przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

 

 1. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna na kolędzie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii lub telefonicznie.

 

 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

 1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź I:

Wojciech Kościelski, kawaler, Sadlinki, loco

Ewa Nalikowska, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

 

 1. Zakończyliśmy miesiąc styczeń, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za prąd elektryczny, wywóz śmieci z cmentarza, zakończyły się prace przy inwentaryzacji geodezyjnej nowej drogi przeciwpożarowej, zakończyłem pierwszy etap ekspertyzy technicznej dotyczący zastosowania rozwiązań zamiennych z hydrantu wewnętrznego na czujki dymowe dla budynku kościoła parafialnego.

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w nowej cenie 10zł. Dziś w Gościu ciekawe artykuły: o różnych formach życia konsekrowanego. Zachęcam do lektury!

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 

 1. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Stanisława Frela z Kwidzyna, l. 65, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…