Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 6 niedzielę okresu zwykłego, rok A                  12.02.2023r

 

 1. Apel o pomoc dla Turcji i Syrii

Turcję i Syrię dotknęło w ostatnich dniach dramatyczne w skutkach trzęsienie ziemi. Zginęło wielu ludzi, wielu zostało rannych i bez dachu nad głową. 
Dlatego proszę, aby w niedzielę 12 lutego br. przy drzwiach kościołów diecezji elbląskiej została przeprowadzona zbiórka ofiar na rzecz osób poszkodowanych w Turcji i Syrii. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Proszę też, aby do modlitwy wiernych podczas każdej Mszy świętej dołączyć wezwanie w intencji ofiar i poszkodowanych.

+Jacek Jezierski, biskup elbląski, Elbląg, dn. 9 lutego 2023

Dlatego dziś przy wyjściu z kościoła w naszej parafii ustawiony jest koszyk, do którego możemy złożyć ofiary na pomoc poszkodowanym. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Bóg zapłać za każdy gest życzliwości i solidarności z cierpiącymi.

 

 1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Magdalenę Jurkiewicz, Katarzynę Krzeszowska, Beatę Urych.

 

 1. Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Dziękujemy osobom chorym za ich obecność pośród nas, za mężne znoszenie krzyża choroby i cierpienia. Otaczamy Was naszą miłością i życzliwością.

 

 1. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary Bóg zapłać.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

 

 1. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W tym tygodniu w poniedziałek i we wtorek Msze św. o godz. 8.00, od środy wracamy do Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. We wtorek 14 lutego przypada święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy; a także wspomnienie św. Walentego – patrona zakochanych i narzeczonych oraz osób chorych na nerwicę i epilepsję. Parom narzeczeńskim, życzę błogosławieństwa Bożego i miłości, a przede wszystkim dobrego przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

 

 1. Trwa wizyta duszpasterska w naszych domach, dziękuję za podejmowanie mnie po kolędzie. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2023r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na dalsze pracę inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W pierwszej kolejności dokończenie balustrady na chórze i nowe ławki, a następnie skończenie prospektu organowego.

 

 1. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

 

 1. Program wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek, 13.02.2023 – godz. 15.30 – Sadlinki, ul. Kwidzyńska, od Urzędu gminy do nowego ośrodka zdrowia

Wtorek, 14.02.2023 – godz. 15.30 – Sadlinki, ul. Kwidzyńska, od starego ośrodka zdrowia w stronę kościoła

 

 1. Podczas kolędy noszę przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

 

 1. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna na kolędzie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii lub telefonicznie.

 

 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

 1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź II:

Wojciech Kościelski, kawaler, Sadlinki, loco

Ewa Nalikowska, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

 

 1. Zbliża się Wielki Post, w tym tygodniu tłusty czwartek.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w nowej cenie 10zł. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawe artykuły: o sanktuarium maryjnym w Lourdes; o pielgrzymce papieża Franciszka do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego; o kwiatach doniczkowych które mogą być hodowane w łazience; a także o warzywach, które ubogacają nasz jadłospis. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 

 1. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Łucję, dziecko, które urodziło się martwe, pogrzeb odbył się po Mszy św. w intencji rodziców na naszym cmentarzu, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…