Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 3 niedzielę Wielkiego Postu, rok A                    12.03.2023r

 

 1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Ewę Michalak, Katarzynę Klejman, Alicję Tubaja, Krystynę Zadworną, Grażynę Karczewską. Proszę aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

 

 1. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

 

 1. W ubiegłą niedziele gościliśmy w naszej parafii ks. Bp Jacka Jezierskiego, dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę, dziękuje serdecznie rodzicom młodzieży za ciasto na plebanię w dniu spowiedzi i dniu Bierzmowania, Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuje serdecznie młodzieży, która przystąpiła do sakramentu Bierzmowania, życzę wytrwania w wierzę, dziękuje rodzicom i wychowawcą.

 

 1. Dziękuje serdecznie dla p. Aliny i Marka Piskor za pomoc w odśnieżaniu terenu przed kościołem i na parkingach, serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Żali, w naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.30.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam. Na Mszy św. poświęcenie książeczek.

 

 1. Trwa Kurs Przedmałżeński w naszej parafii, zapraszam narzeczonych na cotygodniowe spotkania w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00, zapraszam.

 

 1. Jutro 10 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Posługę Ojca Świętego powierzajmy opiece Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. Od czwartku do soboty, tj. od 16 do 18 marca 2023r., będziemy przeżywać rekolekcję wielkopostne, które przeprowadzi ks. Sławomir Małkowski z parafii Tychnowy.

 

 1. Spotkania rekolekcyjne dla dorosłych w czwartek, piątek i w sobotę o godz. 10.00 i 18.00, dla dzieci w czwartek i w piątek o godz. 16.00, w sobotę o godz. 12.00.

 

 1. Okazja do spowiedzi w czwartek, piątek i w sobotę przed każdą Mszą św.

 

 1. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 15.30 i dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.

 

 1. Bardzo proszę tak sobie zorganizować czas, aby znaleźć chwilę czasu w te trzy dni na spowiedź sakramentalną i wysłuchanie nauk rekolekcyjnych, zapraszam.

 

 1. Proszę również na czas rekolekcji o kawałek ciasta na stół rekolekcyjny.

 

 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w nowej cenie 10zł. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawe artykuły: o 10 latach pontyfikatu papieża Franciszka; o ukazywaniu się Jezusa świętym (Katarzynie ze Sieny, Franciszkowi z Asyżu); a także przepis na postne bułeczki z nadzieniem z jabłka i kapusty. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

 1. Wraz z Wójtem Gminy Sadlinki, p. Elżbietą Krajewską zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych, który odbędzie się w niedzielę, 26.03.2023 r. o godz. 10.30.

  Podczas tegorocznej edycji wystąpi Pani Basia Pospieszalska z zespołem stworzonym z wyjątkowych artystów gdańskiej sceny jazzowej i wykona autorskie aranżacje klasycznych pieśni wielkopostnych. Poprzez połączenie subtelnego głosu wokalistki z emocjonalnymi improwizacjami muzycy chcą uchwycić ascetyczny i niezwykle przejmujący wyraz utworów o Męce Pańskiej. 

  Zapraszamy do wspólnej modlitwy i muzycznego czuwania pod Krzyżem naszego Pana.

 

 1. A w niedzielę palmową, 2 kwietnia 2023r. o godz. 16.00 zapraszam na występ zespołu muzycznego Nadzieja, który wykona oratorium Drogi krzyżowej Ślad Losu. Jest to wydarzenie muzyczne, podczas którego odbywa się inscenizacja.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 

 1. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Stefana Czepek z Plemiąt, l. 74, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…