Ogłoszenia parafialne na 5 niedzielę Wielkiego Postu, rok A                     26.03.2023r

1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w naszych kościołach krzyże, aby odsłonić je i ukazać uroczyście w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.

1. Dziękuje serdecznie dla mieszkańców Sadlinek za pomoc w posprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty przed kościołem i plebanią, w tym tygodniu zapraszam p. Agnieszkę Klekocińską, Martę Smeja, Elżbietę Talar, Monikę Jurek. Proszę aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

1. Dziękuję dla p. Wójt Gminy Sadlinki p. Elżbiety Krajewskiej za zorganizowanie w naszym kościele koncertu muzyki pasyjnej, dziękuję artystom P. Basi Pospieszalskiej z zespołem stworzonym z wyjątkowych artystów gdańskiej sceny jazzowej.

1. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Żali, w naszej parafii dzisiaj wyjątkowo o godz. 16.45, za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30.

1. Trwa Kurs Przedmałżeński w naszej parafii, zapraszam narzeczonych na ostatnie spotkanie o godz. 16.00, zapraszam.

1. W tym tygodniu spowiadam w dekanacie, dlatego Msze św. w poniedziałek i we wtorek o godz. 8.00, w pozostałe dni o godz. 17.00.

1. We wtorek kancelaria nie będzie czynna.

1. W piątek o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a następnie Msza św. o godz. 17.00.
    Ofiary zbierane na tacę w piątki Wielkiego Postu są przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

1. Zachęcam do udziału w ekstremalnej Drodze Krzyżowej, lasami Sadlinek, w piątek po Mszy św. o godz. 20.30. A w Wielką Środę, 5 kwietnia odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Sadlinek, godz. 18.00, zapraszam.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to nowa forma duchowości, która zdobywa coraz większą popularność jest nowym wyzwaniem, ale i też próbą zmierzenia się z własną słabością. Nie wystarcza dla wielu z nas żyć normalnie, wielu chce żyć ekstremalnie. Dlatego zapraszam osoby chętne do podjęcia duchowego wysiłku i zmierzenia się ze słabościami własnego ciała.

1. Na sobotę zapraszam wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu terenu wokół kościoła od godz. 11.00.

1. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00

1. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień, poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Przed Mszą św. o godz. 9.30 i 11.30 procesja z palmami wokół kościoła, zapraszam wszystkich z palmami.

1. Za tydzień I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

1. Za tydzień w niedzielę palmową, 2 kwietnia 2023r. o godz. 16.00 zapraszam na występ zespołu muzycznego Nadzieja, który wykona oratorium Drogi krzyżowej Ślad Losu. Jest to wydarzenie muzyczne, podczas którego odbywa się inscenizacja. Przy wyjściu z kościoła na stoliczku będzie wystawiony koszyk na ofiary dla artystów.

1. Za tydzień, 2 kwietnia, przypada 18. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski.

1. Zapraszam wszystkich do współpracy, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby pomóc w przygotowaniu i w czasie przeżywania triduum paschalnego w naszej parafii. Zapraszam szczególnie chętne osoby do czytania opisu Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową.

Zapowiedź II:
    Wiesław Zając, kawaler, Białki, loco
    Małgorzata Janeczek, panna, św. Jan, Kwidzyn

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w nowej cenie 10zł. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawe artykuły: o zamordowaniu przez otrucie ks. Franciszka Blachnickiego i czy jest on męczennikiem Kościoła; o rodzinach dzieci z zespołem Downa – jak doświadczają i uczą się wzajemnej miłości; a także o tym jak wyhodować wiosenną zieleninę w domu z resztek warzyw.

Dzisiaj również jest do nabycia „Gość Extra” poświęcony relikwiom męki Pańskiej. Cena dodatkowego egzemplarza to 14zł. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

1. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Krzysztofa Turbakiewicz z Sadlinek, l. 69, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…