Ogłoszenia parafialne na 3 Niedzielę Wielkanocną, rok A                              23.04.2023

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Bożenę Okulską, Katarzynę Piechowiak, Iwonę Kujda.

1. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych w kościele i przy plebanii, serdeczne Bóg zapłać.

1. Obchodzimy dziś Narodowy dzień czytania Pisma Świętego. Sięgnijmy po nie w naszych domach. Jeśli to możliwe, przed posiłkiem, odczytajmy fragment Ewangelii i ucałujmy księgę Biblii na znak szacunku i miłości.

1. Dziś dzień imienin ks. bp. Wojciecha Skibickiego, któremu życzymy błogosławieństwa Bożego i światła Ducha Świętego, otaczając Jego osobę naszą modlitwą.

1. Z racji Niedzieli Wielkanocnej dzisiejszy liturgiczny obchód uroczystości św. Wojciecha biskupa i męczennika – patrona naszej diecezji został przeniesiony na jutro.
    We wtorek święto św. Marka Ewangelisty, a w sobotę wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny.

1. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania. Wciąż potrzeba księży i sióstr zakonnych do pracy w parafiach. Z pewnością do wielu tegorocznych maturzystów Chrystus mówi w sercu: pójdź za Mną! Nie lękajcie się odpowiedzieć na to zaproszenie.

1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć w naszej parafii następujące osoby:

Zapowiedź III:
    Arkadiusz Baliński, cywilnie związany, zam. Ośno, św. Antoniego Rakowiec
    Katarzyna Piętka, cywilnie związana, zam. Ośno, św. Antoniego Rakowiec

Zapowiedź II:
    Adrian Gwóźdź, kawaler, Sadlinki, loco
    Natalia Sobieraj, panna, Sadlinki, loco

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawy artykuł o powstaniu w getcie warszawskim; o Regule zakonu franciszkanów, która ma już 800 lat; a także o krzewach ogrodowych, które są pożyteczne dla naszego zdrowia. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

1. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Juliannę Halinę Kamińską z Rozpędzin, l. 52, śp. Teodozję Berent – Żułtowską z Sadlinek, l. 90, śp. Kazimierę Pinkowską z Sadlinek, l. 76, śp. Danutę Lis z Sadlinek, l. 63, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…