Ogłoszenia parafialne na 4 Niedzielę Wielkanocną, rok A                              30.04.2023

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Weronikę Kujda, Agnieszkę Bieszk, Ewę Kowalewską.

2. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy plebanii, serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania. Wciąż potrzeba księży i sióstr zakonnych do pracy w parafiach. Z pewnością do wielu tegorocznych maturzystów Chrystus mówi w sercu: pójdź za Mną! Nie lękajcie się odpowiedzieć na to zaproszenie.

4. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, zapraszam przez cały miesiąc do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę i w święta nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30. Zachęcam do porządkowania kapliczek i krzyży przydrożnych.

5. We wtorek przypada doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Na znak szacunku i miłości ojczyzny wywieśmy na naszych domach flagi narodowe.

6. W środę, 3 maja, obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski oraz Święto Konstytucji 3 maja. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, 11.30 i 17.00. Zapraszam.

7. W tym tygodniu, w czwartek, rozpoczynają się matury, prośmy Ducha św. o dary dla wszystkich abiturientów.

8. W czwartek, 4 maja wspominamy w liturgii św. Floriana męczennika, patrona strażaków, którym dziękujemy za ich służbę i poświęcenie, którym składamy już dziś serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i sił w trudnej służbie potrzebującym i poszkodowanym. Niech św. Florian ma w opiece także Wasze rodziny! Zapraszam wszystkich, szczególnie strażaków z rodzinami na wspólną modlitwę na Msze św. o godz. 17.00.

9. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00. o godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo majowe oraz do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w Olszanicy Msza św. o godz. 18.15.

10. Z racji I soboty miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo majowe oraz do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

11. Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 9.00 wspólny różaniec, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

Zapowiedź III:
    Adrian Gwóźdź, kawaler, Sadlinki, loco
    Natalia Sobieraj, panna, Sadlinki, loco

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawy artykuł o mocy modlitwy osób święckich za kapłanów; o św. Teresce od Dzieciątka Jezus; o grillowaniu, które może być zdrowe i przyjazne dla środowiska. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

15. W dniach od 17 do 19 listopada 2023 r. w naszej parafii będzie trwała peregrynacja figury Świętego Michała Archanioła. Szczegółowe informacje będę podawał bliżej terminu peregrynacji, ale chcąc się przygotować zapraszam już teraz na film dokumentalny o Świętym Michale Archaniele do kinoteatru w Kwidzynie dnia 15 maja 2023 r. o godz. 20.00. Możliwość rezerwacji biletów w zakrystii po każdej Mszy św. A w piątek 2 czerwca 2023 r. odbędzie się konferencja i spotkanie z księdzem Marcello Stanzione w parafii św. Jana w Kwidzynie o godz. 19.00, a o godz. 20.00 przedpremierowa projekcja filmu „Pod Skrzydłem Archanioła”, zapraszam.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

17. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Józefa Śliwa z Sadlinek, l. 99, śp. Helenę Drewniak z Sadlinek, l. 100, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…