Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 5 Niedzielę Wielkanocną, rok A                                7.05.2023

 

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Adriannę Kwaśnicką, Jolantę Kwiatkowską, Alicję Pietryka.

 

 1. Dziękuje serdecznie p. Grażynie Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…

 

 1. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy kościele i plebanii, serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Przeżywamy miesiąc maj, zapraszam przez cały miesiąc do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30. Zachęcam do porządkowania kapliczek i krzyży przydrożnych.

 

 1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

 

 1. W poniedziałek uroczystość św. Stanisława biskupa, męczennika i patrona Polski.

 

 1. W sobotę, 13 maja, obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, wspominamy 42 rocznicę zamachu na Jana Pawła II na placu św. Piotra w Rzymie. Zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam ze świecami do wspólnej modlitwy.

 

 1. Od 7 czerwca do 10 lipca br. trwać będzie rekrutacja kandydatów na studia w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Elbląskiej. Przebiegać będzie ona dwuetapowo. Etap pierwszy: rozmowa wstępna z rektorem lub innym przełożonym seminarium; etap drugi: dostarczenie wymaganych dokumentów oraz rekrutacja internetowa na Wydział Teologii UWM w Olsztynie. Wykaz potrzebnych dokumentów znaleźć można na stronie internetowej seminarium. W każdej chwili można też umówić się na wstępne spotkanie i rozmowę. Oprócz kierunku kapłańskiego w Olsztynie można także podjąć studia teologiczne, które przygotowują do pracy przyszłych nauczycieli religii.

 

 1. W dniach od 17 do 19 listopada 2023 r. w naszej parafii będzie trwała peregrynacja figury Świętego Michała Archanioła. Szczegółowe informacje będę podawał bliżej terminu peregrynacji, ale chcąc się przygotować zapraszam już teraz na film dokumentalny o Świętym Michale Archaniele do kinoteatru w Kwidzynie dnia 15 maja 2023 r. o godz. 20.00. Możliwość rezerwacji biletów w zakrystii po każdej Mszy św. A w piątek 2 czerwca 2023 r. odbędzie się konferencja i spotkanie z księdzem Marcello Stanzione w parafii św. Jana w Kwidzynie o godz. 19.00, a o godz. 20.00 przedpremierowa projekcja filmu „Pod Skrzydłem Archanioła”, zapraszam.

 

 1. Zakończyliśmy miesiąc kwiecień, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za prąd elektryczny, wywóz śmieci z cmentarza, nowe znaki drogowe oznaczające drogę pożarową wokół kościoła, trwają pracę przy budynku gospodarczym, materiał, trwają prace remontowe w Olszanicy, renowacja figury Chrystusa z nowym drzewcem, nowe oświetlenie z montażem, materiały budowlane, robocizna.

  Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawy artykuł o głębokim duchowym przeżyciu Pierwszej Komunii Świętej w rodzinie; o dwóch wyjątkowych polskich sanktuariach na Jasnej Górze w Częstochowie i na Skałce w Krakowie; o czosnku niedźwiedzim, a także przepis na białe szparagi w sosie cytrynowym. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 

 1. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Barbarę Sadowską z Kwidzyna, l. 86, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…