Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 6 Niedzielę Wielkanocną, rok A                              14.05.2023

 

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Dorotę Małkowską, Jolantę Archutowską, Justynę Białas.

 

 1. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy kościele i plebanii oraz za świeże sezonowe kwiaty doniczkowe przy kapliczce przed plebanią i krzyżem misyjnym, serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuję dla p. Roberta Kosacz za pomoc w przywróceniu sprawności technicznej naszej parafialnej strony internetowej. W minionym okresie strona internetowa naszej parafii została zaatakowana przez hakierów, od pewnego czasu umieszczane są bez mojej zgody różne reklamy, na mojego osobistego emaila otrzymuję systematycznie powiadomienia o chęci poprawy sprawności strony i zabezpieczenia przed atakami, nigdy nie reagowałem i nie odpisywałem, to w ostatnim okresie strona została zablokowana i część informacji wykasowano…

 

 1. Dziękuje serdecznie za pomoc w zamontowaniu znaków drogowych, wskazujących dla kierowców drogę pożarową na posesji kościoła, serdeczne Bóg zapłać. Kolejny punkt nakazu straży pożarnej został zrealizowany po wcześniejszym wybudowaniu i zatwierdzeniu utwardzonej drogi wokół kościoła, spełniającej wymogi drogi pożarowej. Trwają obecnie pracę przy wymianie kabli głównego zasilania kościoła z wymianą głównego wyłącznika prądu i zamontowaniem wyłącznika przeciwpożarowego.

 

 1. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Przeżywamy miesiąc maj, zapraszam przez cały miesiąc do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30. Zachęcam do porządkowania kapliczek i krzyży przydrożnych.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

 

 1. W tym tygodniu, we wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 dla grupy z godz. 10.00, i w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 dla grupy z godz. 12.00 pierwsza próba dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., obecność dzieci obowiązkowa.

 

 1. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za dwa tygodnie Uroczystość Zesłania Ducha św., zakończenie okresu wielkanocnego, zapraszam do tego czasu do odbycia spowiedzi wielkanocnej.

 

 1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci klas pierwszych, które w przyszłym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

 

 1. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Elbląskiej pw. Św. Józefa zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się 4 czerwca 2023 r. w Kwidzynie o godz. 13.30 na Placu św. Jana Pawła II (przy teatrze) a zakończy się Festynem Rodzinnym na placu pod Gdaniskiem.

 

 1. Od 7 czerwca do 10 lipca br. trwać będzie rekrutacja kandydatów na studia w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Elbląskiej. Przebiegać będzie ona dwuetapowo. Etap pierwszy: rozmowa wstępna z rektorem lub innym przełożonym seminarium; etap drugi: dostarczenie wymaganych dokumentów oraz rekrutacja internetowa na Wydział Teologii UWM w Olsztynie. Wykaz potrzebnych dokumentów znaleźć można na stronie internetowej seminarium. W każdej chwili można też umówić się na wstępne spotkanie i rozmowę. Oprócz kierunku kapłańskiego w Olsztynie można także podjąć studia teologiczne, które przygotowują do pracy przyszłych nauczycieli religii.

 

 1. W dniach od 17 do 19 listopada 2023 r. w naszej parafii będzie trwała peregrynacja figury Świętego Michała Archanioła. Szczegółowe informacje będę podawał bliżej terminu peregrynacji, ale chcąc się przygotować zapraszam już teraz na film dokumentalny o Świętym Michale Archaniele do kinoteatru w Kwidzynie dnia 15 maja 2023 r. o godz. 20.00. Możliwość rezerwacji biletów w zakrystii po każdej Mszy św. A w piątek 2 czerwca 2023 r. odbędzie się konferencja i spotkanie z księdzem Marcello Stanzione w parafii św. Jana w Kwidzynie o godz. 19.00, a o godz. 20.00 przedpremierowa projekcja filmu „Pod Skrzydłem Archanioła”, zapraszam.

 

 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawy artykuł o tym, że Kościół marzeń już istnieje, o pokucie, która decyduje o losach świata i o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 

 1. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Zbigniewa Nojek z Białek, l. 59, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…