Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego            21.05.2023

 

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty i ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Iwonę Ozga, Wiolettę Ozga, Katarzynę Grzebisz.

 

 1. Dziękuje serdecznie za ofiary na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę, dziękuję mieszkańcom Olszanicy na remont kaplicy. Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuję serdecznie za zaproszenie mieszkańcom Karpin na wspólne nabożeństwo majowe przy krzyżu w Karpinach, dziękuję za dbałość o to miejsce modlitwy z przydrożną kapliczką Matki Bożej.

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za tydzień obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone Święta, zakończenie okresu wielkanocnego, zapraszam do tego czasu do odbycia spowiedzi wielkanocnej.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci klas pierwszych, które w przyszłym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

 

 1. Przeżywamy miesiąc maj, zapraszam przez cały miesiąc do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30. Zachęcam do porządkowania kapliczek i krzyży przydrożnych.

 

 1. W tym tygodniu, we wtorek o godz. 16.00 dla grupy z godz. 10.00, i w środę o godz. 16.00 dla grupy z godz. 12.00 kolejna próba dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., obecność dzieci obowiązkowa.

 

 1. W piątek obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim drogim Mamom dziękujemy za ich miłość, trud i poświęcenie. Jednocześnie życzymy Bożego błogosławieństwa i pociechy z dzieci, a dla zmarłych – życie wieczne.

 

 1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

  Zapowiedź I:
  Marek Woliński, kawaler, Sadlinki, loco
  Magdalena Bzdurska, panna, Sadlinki, loco

  Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

 

 1. W piątek w katedrze św. Mikołaja w Elblągu – święcenia diakonatu, a w sobotę – święcenia prezbiteratu. Nowych diakonów oraz księży polecajmy w osobistej modlitwie. Jednocześnie przypominamy, że nasze seminarium duchowne czeka na kandydatów do kapłaństwa i podjęcia studiów z teologii. Zachęcamy! Szczegóły na stronie internetowej.

 

 1. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przy parafii Świętej Trójcy w Kwidzynie zaprasza na wieczernicę w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego od godz. 20.00, szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.

 

 1. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Elbląskiej pw. Św. Józefa zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się 4 czerwca 2023 r. w Kwidzynie o godz. 13.30 na Placu św. Jana Pawła II (przy teatrze) a zakończy się Festynem Rodzinnym na placu pod Gdaniskiem.

 

 1. Od 7 czerwca do 10 lipca br. trwać będzie rekrutacja kandydatów na studia w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Elbląskiej. Przebiegać będzie ona dwuetapowo. Etap pierwszy: rozmowa wstępna z rektorem lub innym przełożonym seminarium; etap drugi: dostarczenie wymaganych dokumentów oraz rekrutacja internetowa na Wydział Teologii UWM w Olsztynie. Wykaz potrzebnych dokumentów znaleźć można na stronie internetowej seminarium. W każdej chwili można też umówić się na wstępne spotkanie i rozmowę. Oprócz kierunku kapłańskiego w Olsztynie można także podjąć studia teologiczne, które przygotowują do pracy przyszłych nauczycieli religii.

 

 1. W dniach od 17 do 19 listopada 2023 r. w naszej parafii będzie trwała peregrynacja figury Świętego Michała Archanioła. Szczegółowe informacje będę podawał bliżej terminu peregrynacji, ale chcąc się przygotować zapraszam już teraz na film dokumentalny o Świętym Michale Archaniele do kinoteatru w Kwidzynie dnia 15 maja 2023 r. o godz. 20.00. Możliwość rezerwacji biletów w zakrystii po każdej Mszy św. A w piątek 2 czerwca 2023 r. odbędzie się konferencja i spotkanie z księdzem Marcello Stanzione w parafii św. Jana w Kwidzynie o godz. 19.00, a o godz. 20.00 przedpremierowa projekcja filmu „Pod Skrzydłem Archanioła”, zapraszam.

 

 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawy artykuł o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

 1. Od października 2023 r. w Wydziale Teologii UWM w Olsztynie ruszają studia w zakresie muzyki sakralnej. Mają one za cel przygotowanie wykwalifikowanych organistów. Możliwe jest łączenie tych studiów ze studiami dla nauczycieli religii. Chodzi tu o pełne studia magisterskie na kierunku: teologia. Więcej szczegółów w internecie.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 

 1. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Mariannę Sławińską z Bronisławowa, l. 93, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…