Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, rok A                                28.05.2023

 

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam rodziców dzieci komunijnych.

 

 1. Dziękuję serdecznie dla p. Jarosława Gutmańskiego, Jana i Kazimierza Piskor za pomoc w udekorowaniu świątyni drzewkami brzozowymi z racji dzisiejszej uroczystości. Bóg zapłać.

 

 1. Diecezja elbląską ma siedmiu nowych księży, którzy wczoraj tj. w sobotę 27 maja w katedrze św. Mikołaja przyjęli z rąk bp. Jacka Jezierskiego święcenia. Zachęcamy młodych mężczyzn, zwłaszcza tegorocznych maturzystów, do podjęcia studiów teologicznych i drogi przygotowania do kapłaństwa w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Szczegóły w internecie.

 

 1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień zielonych świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 10.00 i 17.00, zapraszam. Nabożeństwo majowe jutro po każdej Mszy św., a w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 

 1. Przeżywamy miesiąc maj, do środy zapraszam na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30.

 

 1. W tym tygodniu, we wtorek o godz. 16.00 dla grupy z godz. 10.00, i w środę o godz. 16.00 dla grupy z godz. 12.00 kolejna próba dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., obecność dzieci obowiązkowa.

 

 1. W środę przypada święto Nawiedzenia NMP, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa.

 

 1. W czwartek obchodzimy Dzień Dziecka. Wszystkim Dzieciom życzę Bożego błogosławieństwa, radości, spełnienia marzeń! Szczęść Boże!

 

 1. Od czwartku zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa, w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

 

 1. W czwartek na godz. 18.00 zapraszam i proszę rodziców dzieci komunijnych o posprzątanie generalne kościoła i wykoszenie trawy przy kościele i na cmentarzu.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, Msza św. o godz. 17.00, w Olszanicy o godz. 18.15.

 

 1. W piątek o godz. 19.00 I spowiedź dla dzieci poprzedzona nabożeństwem o godz. 18.45, do odbycia spowiedzi zapraszam również rodziców, rodzeństwo i chrzestnych.

 

 1. W sobotę o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się Uroczystość I Komunii św.

 

 1. Z racji I soboty miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo czerwcowe oraz do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 9.00 wspólny różaniec, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

 

 1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

  Zapowiedź II:
  Marek Woliński, kawaler, Sadlinki, loco
  Magdalena Bzdurska, panna, Sadlinki, loco

  Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

 

 1. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Elbląskiej pw. Św. Józefa zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się 4 czerwca 2023 r. w Kwidzynie o godz. 13.30 na Placu św. Jana Pawła II (przy teatrze) a zakończy się Festynem Rodzinnym na placu pod Gdaniskiem.

 

 1. W dniach od 17 do 19 listopada 2023 r. w naszej parafii będzie trwała peregrynacja figury Świętego Michała Archanioła. Szczegółowe informacje będę podawał bliżej terminu peregrynacji, ale chcąc się przygotować zapraszam już teraz na film dokumentalny o Świętym Michale Archaniele do kinoteatru w Kwidzynie dnia 15 maja 2023 r. o godz. 20.00. Możliwość rezerwacji biletów w zakrystii po każdej Mszy św. A w piątek 2 czerwca 2023 r. odbędzie się konferencja i spotkanie z księdzem Marcello Stanzione w parafii św. Jana w Kwidzynie o godz. 19.00, a o godz. 20.00 przedpremierowa projekcja filmu „Pod Skrzydłem Archanioła”, zapraszam.

 

 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawy artykuł o bł. kard. Wyszyńskim i Bachledówce, o tym jak macierzyństwo odmienia życie i spojrzenie na świat, o Kanale Augustowskim który ma już 200 lat, a także przepis na świetną sałatkę z tuńczyka. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.