Ogłoszenia parafialne na 10 niedzielę zwykłą, rok A                                           11.06.2023

MODLITWA O NOWE POWOŁANIA

Boże Ojcze, Stwórco świata i człowieka,

prosimy Cię, niech młodzi ludzie rozpoznają swoje powołanie do służby w Kościele:

* powołanie kapłańskie dla sprawowania Eucharystii i udzielania odpuszczenia grzechów,

* powołanie do wspólnot żeńskich i męskich poświęcających życie modlitwie i apostolstwu,

* powołanie misyjne do głoszenia Ewangelii wśród nieznających jeszcze Chrystusa,

* powołanie do posługi myślenia poprzez studia teologii i filozofii chrześcijańskiej,

aby dojrzeli nowi nauczyciele religii, katoliccy pisarze, dziennikarze, naukowcy oraz twórcy.

Prosimy Cię Boże, poślij swego Ducha, aby dar powołania został przyjęty w sercach ludzi młodych. Prosimy Cię, by do Twojej Winnicy, którą powierzyłeś Jezusowi, przyszli nowi, pełni energii pracownicy.

Bo Twoje jest królestwo, potęga i chwała na wieki wieków. Amen.

ZARZĄDZENIE

Proszę, aby modlitwę o powołania odmawiać w kościołach diecezji elbląskiej w ramach zakończenia Mszy świętej w niedziele czerwca, lipca, sierpnia i września 2023.

+Jacek Jezierski, biskup elbląski; Elbląg, dn. 10 czerwca 2023

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Małgorzatę Wesołowską, Sylwię Szkodzińską, Ewę Jurek.

1. Serdecznie dziękuję za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała, wszystkim osobom, które przygotowały poszczególne ołtarze z poszczególnych miejscowości, dziękuje za ufundowanie kwiatów przy ołtarzach, rodzinom za użyczenie prądu do nagłośnienia, dziewczynką sypiącym kwiaty, rodzicom i starszym dziewczętom, za pomoc przy procesji, służbie liturgicznej, policji i strażakom za zabezpieczenie trasy przejścia procesji, za pomoc w niesienie baldachimu, chorągwi, krzyża, dziękuje za sprawne uruchamianie nagłośnienia przy poszczególnych ołtarzach. Dziękuje za prowadzenie śpiewu, Dziękuję za udekorowanie trasy procesji emblematami eucharystycznymi i obrazami religijnymi. Wszystkim serdecznie dziękuję.

1. Dziękuje serdecznie dla p. Aliny Piskor za pomoc w dbałości o kwiaty w świątyni i pomoc w pracach porządkowych przy kościele. Bóg zapłać.

1. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

1. Dzisiaj przeżywamy rocznicę I Komunii św., dziękuję rodzicom i dzieciom za obecność i wspólną modlitwę.

1. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa, w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

1. Trwają procesje eucharystyczne wokół kościoła do piątku po Mszy św. o godz. 17.00, zapraszam.

1. W poniedziałek wspomnienie bł. księdza Władysława Demskiego – męczennika II wojny światowej (pochodzącego ze Straszewa k. Sztumu, patrona księży diecezji elbląskiej), we wtorek – św. Antoniego z Padwy, w środę – bł. Michała Kozala

1. We wtorek, 13 czerwca, zapraszamy na drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam ze świecami do wspólnej modlitwy.

1. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 17.00, błogosławieństwo małych dzieci i niemowląt oraz poświęcenie wianków i ziół, następnie nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła, Serdecznie zapraszam.

1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 17.00, następnie nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

1. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, Msza św. o godz. 17.00

1. Siostry Benedyktynki Misjonarki zapraszają młodzież na kilka dni wakacji z Bogiem w dniach 10-14 lipca w Otwocku/k Warszawy.

Rekolekcje mają charakter religijny (Msza św., modlitwa, konferencje i dyskusje religijne). Przewidziany jest też czas  na rekreację i odpoczynek.

Zgłoszenia do 20 czerwca 2023; Potrzebnych informacji udziela : s. Krystiana – tel. 510 496 230 oraz s. Mariola – tel. 530 597 784

Na tablicy ogłoszeń został także umieszczony plakat informujący o tym spotkaniu.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10.00zł, w którym ciekawe artykuły: o tym, co oznaczają słowa z Modlitwy Pańskiej – „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”; jak radzić sobie z pamięcią i jak o nią dbać, aby służyła jak najdłużej; o tegorocznym spotkaniu młodzieży na Polach Lednickich, czyli święcie żywej wiary wyrażonej przez piękno. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.