Ogłoszenia parafialne na 12 niedzielę zwykłą, rok A                                           25.06.2023

1. W minionym tygodniu kościół nie był sprzątany, w tym tygodniu zapraszam p. Marzenę Pawłowską, Nikolę Murawską, Mariolę Jedlińską.

1. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do piątku włącznie, do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa, w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

1. Dzisiaj w niedzielę 25 czerwca wspominamy w liturgii bł. Dorotę z Mątów – patronkę diecezji elbląskiej, średniowieczną mistyczkę, która wybrała życie pustelnicze w celi przy katedrze w Kwidzynie. W wyniku trwających w jej czasach epidemii Dorota utraciła aż ośmioro swoich dzieci. Przyzywajmy jej wstawiennictwa. Z tej okazji odbędzie się na Placu Jana Pawła II w Kwidzynie Jarmark Dorotański.

1. W czwartek obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, Msza św. o godz. 17.00 i 18.00, ofiary zbierane w tym dniu na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

1. w tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00, następnie wystawienie najświętszego sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

1. Za tydzień I niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. wystawienie najświętszego sakramentu, o godz. 9.00 różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, zapraszam.

1. Rozpoczęły się wakacje dzieci i młodzieży, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

1. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

1. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

Zapowiedź II:
    Mateusz Gutmański, kawaler, Białki, loco
    Dominika Wardak, panna, Sadlinki, loco

Przemysław Olszewski, kawaler, Sadlinki, loco
    Paulina Dzwonnik, panna, Nebrowo Małe, MBKP Nebrowo Wielkie

1. Siostry Benedyktynki Misjonarki zapraszają młodzież na kilka dni wakacji z Bogiem w dniach 10-14 lipca w Otwocku/k Warszawy.
    Rekolekcje mają charakter religijny (Msza św., modlitwa, konferencje i dyskusje religijne). Przewidziany jest też czas  na rekreację i odpoczynek.
    Zgłoszenia do 20 czerwca 2023; Potrzebnych informacji udziela : s. Krystiana – tel. 510 496 230 oraz s. Mariola – tel. 530 597 784
    Na tablicy ogłoszeń został także umieszczony plakat informujący o tym spotkaniu.

1. Od 7 czerwca do 10 lipca br. trwać będzie rekrutacja kandydatów na studia w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Elbląskiej. Przebiegać będzie ona dwuetapowo. Etap pierwszy: rozmowa wstępna z rektorem lub innym przełożonym seminarium; etap drugi: dostarczenie wymaganych dokumentów oraz rekrutacja internetowa na Wydział Teologii UWM w Olsztynie. Wykaz potrzebnych dokumentów znaleźć można na stronie internetowej seminarium. W każdej chwili można też umówić się na wstępne spotkanie i rozmowę. Oprócz kierunku kapłańskiego w Olsztynie można także podjąć studia teologiczne, które przygotowują do pracy przyszłych nauczycieli religii.

1. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w dniach od 5 – do 11 sierpnia 2023 w XIV Rowerowej Pielgrzymce z Elbląga na Jasną Górę. Tym razem towarzyszą jej słowa: "Sam Bóg pokoju niech was w pełni uświęci" (1 Tes 5, 23). Do pielgrzymowania zaprasza ks. dr Krzysztof Sękuła, dyrektor pielgrzymki. Szczegółowe informacje na stronie diecezji elbląskiej oraz na plakacie w kruchcie kościoła i w internecie.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10.00zł, w którym ciekawe artykuły: refleksję o Bogu Ojcu. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.