Ogłoszenia parafialne na 14 niedzielę zwykłą, rok A                                             9.07.2023

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na inwestycje, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Magdalenę Koch, Joannę Archutowską, Karolinę Drejer.

1. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy kościele, trwały prace przy kulturze drzew wokół kościoła, pozyskano w tym czasie kwiat lipy, za całe dobro serdeczne Bóg zapłać.

1. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

1. W czwartek, 13 lipca, zapraszamy na trzecie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła aleją brzóz. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

1. Grupa Pomezania Kwidzyn zaprasza do wspólnego pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę w dniach 30 lipca – 11 sierpnia. Więcej informacji udziela ks. Krzysztof Gniotek – przewodnik grupy (parafia Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie). Spotkanie organizacyjne odbędzie się 23 lipca o godz. 15 w salce na plebanii Parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.
    Zachęcam do złożenia intencji modlitewnej, które pielgrzymi zaniosą przed Tron Jasnogórskiej Pani. Skrzynka znajduje się w kruchcie kościoła.

1. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę wszystkim spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

1. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

1. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

1. Trwa rekrutacja na studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej uczelni. Zachęcamy także do podjęcia studiów teologicznych, studiów o rodzinie oraz studiów w zakresie muzyki sakralnej w Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10.00zł, w którym ciekawe artykuły: o Rzezi Wołyńskie i potrzebie pojednania polsko-ukraińskiego; o tradycji bartniczej, czyli pozyskiwaniu miodu z od dzikich pszczół; a także o tym ile wody należy pić w upały i czy każda woda jest dobra. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.