Ogłoszenia parafialne na 16 niedzielę zwykłą, rok A                                           23.07.2023

1. W minionym tygodniu kościół nie był sprzątany, w tym tygodniu zapraszam p. Elżbietę Pławny, Wioletę Kaniecką, Małgorzatę Zagańczyk, Bożenę Zagańczyk.

1. Dziękuję serdecznie dla Koła Różańcowego z Sadlinek i sympatyków za ofiarę na dokończenie budowy prospektu organowego w naszej świątyni. Za ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

1. Dziękuje p. Alinie Piskor za ufundowanie i dbałość o kwiaty ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać.

1. Gościmy dzisiaj diakona Marcina Nieścigorskiego, zastępcę przewodnika kwidzyńskiej grupy, który podzielił się z nami świadectwem pielgrzymowania, po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszki na cele pielgrzymki. Serdeczne Bóg zapłać za okazane wsparcie – duchowe, modlitewne, jak i materialne.

1. Grupa Pomezania Kwidzyn zaprasza do wspólnego pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę w dniach 30 lipca – 11 sierpnia. Więcej informacji udziela ks. Krzysztof Gniotek - przewodnik grupy (parafia Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie). Spotkanie organizacyjne odbędzie się 23 lipca o godz. 15 w salce na plebanii Parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.
    W tym roku pielgrzymi grup Zantyr Sztum, Pomezania Malbork i Żuławy Nowy Dwór Gdański dotrą do kwidzyńskiej katedry (około godz. 18.30). Zapraszamy do katedry na apel pielgrzymi 29 lipca o godz. 21 oraz Mszę Świętą przed wyjściem grup 30 lipca o godz. 7.30.
    Zachęcamy do złożenia intencji, które pielgrzymi zaniosą przed Tron Jasnogórskiej Pani. Skrzynka znajduje się w kruchcie kościoła.

1. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w dniach od 5 – do 11 sierpnia 2023 w XIV Rowerowej Pielgrzymce z Elbląga na Jasną Górę. Tym razem towarzyszą jej słowa: "Sam Bóg pokoju niech was w pełni uświęci" (1 Tes 5, 23). Do pielgrzymowania zaprasza ks. dr Krzysztof Sękuła, dyrektor pielgrzymki. Szczegółowe informacje na stronie diecezji elbląskiej oraz na plakacie w kruchcie kościoła i w internecie.

1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Kingę, we wtorek przypada święto św. Jakuba i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, błogosławieństwo aut, motocykli i rowerów po Mszy św. o godz. 17.00, zapraszam.

1. W środę wspomnienie Św. Joachima i Anny – ustanowiony przez papieża Franciszka dzień modlitwy i wdzięczności za naszych dziadków i babcie. Naszym drogim Babciom i Dziadkom dziękujemy serdecznie za ich miłość i obecność, życząc błogosławieństwa i zdrowia.

1. W każdą środę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. W piątek św. Szarbela – kapłana; w sobotę św. Martę, Marię i Łazarza.

1. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę wszystkim spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

1. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

1. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

1. Trwa rekrutacja na studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej uczelni. Zachęcamy także do podjęcia studiów teologicznych, studiów o rodzinie oraz studiów w zakresie muzyki sakralnej w Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10.00zł, w którym ciekawe artykuły: o św. Szarbelu – libańskim zakonniku i mistyku, który cieszy się coraz większym kultem w Polsce; o pięknie krajobrazu Żuław, które nazywane są też Małą Holandią; a także przepis na dobry koktajl, na bazie owoców lub warzyw. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

1. W minionym okresie otrzymałem faktury korygujące w związku z przekroczeniem limitu 2000 kWh i przeliczeniem nadwyżki po nowej wyższej stawce. Faktury od stycznia do mają opiewają na sumę 10.612zł. Wszelkie ofiary będą przeznaczane na zapłacenie faktur.

Zapowiedź I:
    Maciej Kowalkowski, kawaler, Sadlinki, loco
    Andżelika Brzozowska, panna, Sadlinki, loco

1. Ogłoszenie – na prośbę mieszkańców Olszanicy: W niedawnym okresie doszło do wybuchu piecyka na gaz w domu rodziny państwa Andrzeja i Ewy Sowińskich w Olszanicy. W wyniku eksplozji doszło do uszkodzenia konstrukcji murów budynku, niszcząc m.in. ścianki działowe obiektu. Apelujemy o dar serca dla poszkodowanych i prosimy w miarę możliwości o pomoc finansową przekazując środki pieniężne do p. Damiana Głodowicz, sołtysa Olszanicy, p. Ireny Szczotka, radnej z Olszanicy lub wpłacając na konto parafialne z dopiskiem: na cele kultu religijnego – pomoc.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.