Ogłoszenia parafialne na 17 niedzielę zwykłą, rok A                                           30.07.2023

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Anetę Szymańską Aleksandrę Wegner, Agnieszkę Szczerba, Izabelę Wójcik.

1. Dziękuję serdecznie za ofiary do puszki na obsługę pielgrzymki pieszej do Częstochowy, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

1. Zachęcam do modlitwy za pielgrzymów, którzy niosą nasze intencję modlitewne w Pielgrzymce pieszej na Jasną Górę. Przywitanie pielgrzymów na Wałach Jasnogórskich nastąpi w piątek, 11 sierpnia w godzinach popołudniowych.

1. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w dniach od 5 – do 11 sierpnia 2023 w XIV Rowerowej Pielgrzymce z Elbląga na Jasną Górę. Tym razem towarzyszą jej słowa: "Sam Bóg pokoju niech was w pełni uświęci" (1 Tes 5, 23). Do pielgrzymowania zaprasza ks. dr Krzysztof Sękuła, dyrektor pielgrzymki. Szczegółowe informacje na stronie diecezji elbląskiej oraz na plakacie w kruchcie kościoła i w internecie.

1. Informujemy jednocześnie, że w dniach 6 – 10 września odbędzie się IX. Żuławska Pielgrzymka Piesza od Ujścia Wisły do Gietrzwałdu. Więcej informacji na ten temat na stronie diecezji lub bezpośrednio u ks. Marka Witkowskiego (organizatora pielgrzymki): tel.: 733 872 988; E-mail: ryjewoparafia@gmail.com

1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Alfonsa Marię Liguoriego

1. We wtorek, 1 sierpnia będziemy obchodzili 79. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości, Zachęcam do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych, ofiarowując ją zwłaszcza za zniewolonych i udręczonych chorobą alkoholową.

1. W każdą środę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. W piątek wspomnienie św. Jana Marię Vianneya.

1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godzinach rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, a Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00 i wystawienie Najświętszego sakramentu, w Olszanicy Msza św. o godz. 18.15.

1. W tym tygodniu I sobota miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

1. Za tydzień w niedziele, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego.

1. Za tydzień I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. o godz. 9.00 wspólny różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

1. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę wszystkim spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

1. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

1. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

1. Zachęcam do modlitwy o pogodę dla rolników na czas żniw i o urodzaje.

1. Trwa rekrutacja na studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej uczelni. Zachęcamy także do podjęcia studiów teologicznych, studiów o rodzinie oraz studiów w zakresie muzyki sakralnej w Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10.00zł, w którym ciekawe artykuły: o Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie; o fenomenie pielgrzymek pieszych; a także o prozdrowotnym działaniu herbaty. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

1. W minionym okresie otrzymałem faktury korygujące w związku z przekroczeniem limitu 2000 kWh i przeliczeniem nadwyżki po nowej wyższej stawce. Faktury od stycznia do mają opiewają na sumę 10.612zł. Wszelkie ofiary będą przeznaczane na zapłacenie faktur.

Zapowiedź II:
    Maciej Kowalkowski, kawaler, Sadlinki, loco
    Andżelika Brzozowska, panna, Sadlinki, loco

1. Ogłoszenie – na prośbę mieszkańców Olszanicy: W niedawnym okresie doszło do wybuchu piecyka na gaz w domu rodziny państwa Andrzeja i Ewy Sowińskich w Olszanicy. W wyniku eksplozji doszło do uszkodzenia konstrukcji murów budynku, niszcząc m.in. ścianki działowe obiektu. Apelujemy o dar serca dla poszkodowanych i prosimy w miarę możliwości o pomoc finansową przekazując środki pieniężne do p. Damiana Głodowicz, sołtysa Olszanicy, p. Ireny Szczotka, radnej z Olszanicy lub wpłacając na konto parafialne z dopiskiem: na cele kultu religijnego – pomoc.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

1. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Mariana Barczykowskiego z Karpin, l. 71, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…