Ogłoszenia parafialne na Święto Przemienienia Pańskiego, rok A                        6.08.2023

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za świeże kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Ewę Olińską, Ewę Zwidryn, Zofię Sobek.

1. Dziękuje serdecznie dla p. Grażyny Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe. Bóg zapłać.

1. Zachęcam do modlitwy za pielgrzymów, którzy niosą nasze intencję modlitewne w Pielgrzymce pieszej na Jasną Górę. Przywitanie pielgrzymów na Wałach Jasnogórskich nastąpi w piątek, 11 sierpnia w godzinach popołudniowych.

1. Trwa miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości, Zachęcam do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych, ofiarowując ją zwłaszcza za zniewolonych i udręczonych chorobą alkoholową.

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., o godz. 9.00 wspólny różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Dominika; w środę – św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein) – karmelitankę i męczenniczkę z Auschwitz-Birkenau, patronkę Europy; w czwartek – św. diakona Wawrzyńca; w piątek – św. Klarę z Asyżu.

1. W każdą środę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. Za tydzień w niedzielę 13 sierpnia, zapraszam na czwarte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20.00 różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła aleją brzóz. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

1. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę wszystkim spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

1. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

1. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

1. Zachęcam do modlitwy o pogodę dla rolników na czas żniw i o urodzaje.

Zapowiedź III:
    Maciej Kowalkowski, kawaler, Sadlinki, loco
    Andżelika Brzozowska, panna, Sadlinki, loco

Zapowiedź I:
    Krystian Pietryka, kawaler, Karpiny, loco
    Agata Krogulec, panna. Karpiny, loco

1. Zakończyliśmy miesiąc lipiec, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, I rata ubezpieczenia kościoła, śmieci na cmentarzu, prąd elektryczny, trwają pracę przy budynku gospodarczym, trwa renowacja stacji Drogi Krzyżowej z kaplicy w Olszanicy. Dziękuję wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Serdeczne Bóg zapłać.

Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na pracę inwestycyjno – budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

1. Ogłoszenie – na prośbę mieszkańców Olszanicy: W niedawnym okresie doszło do wybuchu piecyka na gaz w domu rodziny państwa Andrzeja i Ewy Sowińskich w Olszanicy. W wyniku eksplozji doszło do uszkodzenia konstrukcji murów budynku, niszcząc m.in. ścianki działowe obiektu. Apelujemy o dar serca dla poszkodowanych i prosimy w miarę możliwości o pomoc finansową przekazując środki pieniężne do p. Damiana Głodowicz, sołtysa Olszanicy, p. Ireny Szczotka, radnej z Olszanicy lub wpłacając na konto parafialne z dopiskiem: na cele kultu religijnego – pomoc.

1. Jesienny nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej będzie trwać od 5 do 13 września. Rekrutacja jest dwuetapowa. Etap pierwszy - rozmowa wstępna z przełożonym (możliwa także wcześniej). Etap drugi: rekrutacja elektroniczna na Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (5-13.09). Wykaz potrzebnych dokumentów znajduje się na stronie WSD DE - wsdelbag.pl. Kontakt mail: seminariumdiecezjielblaskiej@gmail.com; ks. Marek Karczewski, rektor: 607160857; ks. Karol Waga, wicerektor: 663 464 982.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10.00zł, w którym ciekawe artykuły: o trudnej sytuacji chrześcijan w Nigerii; o pustelnikach w przeszłości oraz we współczesnym świecie; a także o tym, jak wiele dzieci ma dziś problem ze słuchem. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.