Ogłoszenia parafialne na 20 niedzielę zwykłą, rok A                                           20.08.2023

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, dziękuję za ofiarę na świece, zakończyła miejscowość Białki, w tym tygodniu zaczyna miejscowość Olszanica, zapraszam p. Jolantę Chałaba, Janinę Drelich, Dorotę Drelich.

1. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

1. Dziękuje za ofiary pieniężne złożone ostatnio do skrzyneczki na pomoc dla Słowenii. Za pośrednictwem Caritas Polska zostaną one przekazane potrzebującym, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

1. W środę przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.

1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Piusa X – papieża, we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę Królową, w środę – św. Różę z Limy, w czwartek – św. Bartłomieja apostoła, w piątek – św. Józefa Kalasantego.

1. W sobotę 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Msza św. o godz. 17.00, zapraszam.

1. Trwa miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości, Zachęcam do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych, ofiarowując ją zwłaszcza za zniewolonych i udręczonych chorobą alkoholową.

1. W każdą środę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę wszystkim spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

1. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

1. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

1. Zachęcam do modlitwy o pogodę dla rolników na czas żniw i o urodzaje.

Zapowiedź III:

Krystian Pietryka, kawaler, Karpiny, loco
    Agata Krogulec, panna. Karpiny, loco

1. Ogłoszenie – na prośbę mieszkańców Olszanicy: W niedawnym okresie doszło do wybuchu piecyka na gaz w domu rodziny państwa Andrzeja i Ewy Sowińskich w Olszanicy. W wyniku eksplozji doszło do uszkodzenia konstrukcji murów budynku, niszcząc m.in. ścianki działowe obiektu. Apelujemy o dar serca dla poszkodowanych i prosimy w miarę możliwości o pomoc finansową przekazując środki pieniężne do p. Damiana Głodowicz, sołtysa Olszanicy, p. Ireny Szczotka, radnej z Olszanicy lub wpłacając na konto parafialne z dopiskiem: na cele kultu religijnego – pomoc.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10.00zł, w którym ciekawe artykuły: o Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie – czym były i co po nich pozostanie, o zmarłej niedawno siostrze Elwirze – założycielce wspólnoty Cenacolo pomagającej narkomanom, o bł. Janie Michale Czartoryskim – dominikaninie, kapelanie szpitala, zamordowanym przez Niemców w czasie Powstania Warszawskiego. Zachęcamy do lektury! Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.