Ogłoszenia parafialne na 24 niedzielę zwykłą, rok A                                           17.09.2023

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, dziękuję za ofiarę na świece, w tym tygodniu zapraszam p. Beatę Bogusławską, Natalię Palińską, Marzenę Szmidt.

1. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

1. Dziękuje serdecznie dla p. Aliny Piskor za pomoc w pracach porządkowych wokół kościoła i przy plebanii, serdeczne Bóg zapłać.

1. Dziękuję dla p. Marka Bałdowskiego i Damiana Głodowicz za dbałość o nasz cmentarz parafialny, serdeczne Bóg zapłać.

1. Dziękuję serdecznie dla. P. Grażyny Bukalskiej za udekorowanie krzyża misyjnego przed kościołem, dziękuję serdecznie na ręce sołtysów Białek, Karpin, Olszanicy i Sadlinek za piękne wieńce dożynkowe na nasze parafialne dziękczynienie za plony, wszystkim za udział w uroczystościach odpustowych w naszej parafii, dziękuje za piękny śpiew, dziękuje za pomoc ministrantom w przebiegu drogi krzyżowej i Mszy św. oraz naszym strażakom za pomoc podczas procesji Eucharystycznej, dziękuję p. organiście, dziękuję za pomoc w kuchni, dziękuje za wspaniałe ciasta, wszystkim serdecznie dziękuje.

1. Po wakacyjnej przerwie zapraszam dzieci na swoją Msze św. o godz. 11.30, również zapraszam dzieci po odbiór ziarenek z niedzielną ewangelią…

1. Trwają zapisy dzieci klas pierwszych do pierwszej komunii św. w 2025r. w naszej parafii. Proszę rodziców o zgłaszanie się z wypełnioną deklaracją do końca września.

1. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

1. Dzisiaj przypada 84 rocznica napaści ZSRR na Polskę (17 września 1939r.). Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam na spotkanie również rodziców.

1. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych również na pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam również rodziców.

1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otoczmy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana, w środę św. męczenników z Korei: Andrzeja, Pawła i Towarzyszy, w czwartek św. Mateusza apostoła i ewangelistę, w sobotę św. ojca Pio z Pietrelciny.

1. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu, szczególnie opaski wokół pomnika i stawianie nowych ławeczek.

1. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10.00zł, w którym ciekawe artykuły: o najstarszych świadectwach na temat święta Podwyższenia Krzyża; a także ciekawy wywiad z piosenkarzem Andrzejem Lampertem, o jego drodze z estrady do opery, a także o radości bycia ojcem. Warto przeczytać wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem, oraz jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.