Ogłoszenia parafialne na 26 niedzielę zwykłą, rok A                                            1.10.2023

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Jolantę Rutka, Karolinę Jędrzejewską, Joannę Kokoszka.

1. Dzieci zapraszam na swoją Msze św. o godz. 11.30, również zapraszam dzieci po odbiór ziarenek z niedzielną ewangelią…

1. Trwają zapisy dzieci klas pierwszych do pierwszej komunii św. w 2025r. w naszej parafii. Proszę rodziców o zgłaszanie się z wypełnioną deklaracją w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

1. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

1. Trwają zapisy młodzieży do Sakramentu Bierzmowania. Proszę o zgłaszanie się z wypełnioną deklaracją w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

1. Rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać w niedzielę o godz. 9.00, a w tygodniu codziennie w naszym kościele o godz.16.30. Zachęcam też do odmawiania tej pięknej modlitwy w naszych domach – we wspólnocie rodzinnej. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca. Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele.

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: dzisiaj św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w poniedziałek – świętych Aniołów Stróżów, w środę – św. Franciszka z Asyżu, w czwartek – św. siostrę Faustynę Kowalską, w sobotę – NMP Różańcową – święto Róż Różańcowych, którym dziękujemy za modlitwę w intencjach Kościoła Powszechnego i naszej parafii.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych z sakramentami św. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00, o 16.30 nabożeństwo Różańcowe, a o godz. 17.00 Msza św., w Olszanicy Msza św. o godz. 18.15.

1. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30 i następnie Msza św. o godz. 17.00.

1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., a na Mszy św. poświęcenie różańców dla dzieci, zapraszam.

1. Za dwa tygodnie, 15 października obchodzić będziemy ogólnopolski Dzień Papieski, któremu towarzyszy hasło: „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”.

Zapowiedź II:
    Adam Stelmach, kawaler, Olszanica, loco
    Joanna Kalinowska, panna, Olszanica, loco

1. Zakończyliśmy miesiąc wrzesień, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, śmieci na cmentarzu, prąd elektryczny, zamontowałem dwa aniołki na prospekt organowy, trwały pracę przy odwodnieniu i zabezpieczeniu pomp ciepła, trwały pracę przy budynku gospodarczym, zrobiłem przegląd serwisowy kosiarki, trwały pracę w Olszanicy: materiał i robocizna.

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

1. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu, szczególnie opaski wokół pomnika i stawianie nowych ławeczek.

1. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10.00zł, w którym ciekawe artykuły: o roli aniołów w życiu Pana Jezusa i świętych oraz o tym, że parafia ma przyszłość oraz dostępny jest również „Gość Extra”, w którym można przeczytać m. in. o znaczeniu objawień w Kościele i o pierwszym w historii ukazaniu się Matki Bożej, i wiele innych artykułów, cena dodatkowego egzemplarza 14 zł. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

1. Wielokrotnie w naszej parafii zbieraliśmy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, w tym roku również pragniemy włączyć się w akcję „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”. Zużyty sprzęt proszę przywozić na parking przed kościołem w środę i w czwartek, 15 i 16 listopada, odbiór przez współpracującą firmę odbędzie się 16 listopada do godz. 14.00. Dochód przeznaczony jest na misje. Więcej informacji na plakacie i ulotkach w przedsionku kościoła.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.