Ogłoszenia parafialne na 29 niedzielę zwykłą, rok A                                           22.10.2023

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Danutę Prystasz, Patrycję Liberacką, Marzenę Winiarczyk.

1. Dziękuje za ofiary na stypendia dla młodzieży otoczonej opieką przez „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję wolontariuszom i opiekunom za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.

1. Dzisiaj niedziela misyjna, która obchodzona jest pod hasłem: Misje sercem Kościoła. Otwiera ona tydzień misyjny w Kościele. Naszą modlitwą i ofiarami składanymi na tacę wspieramy wszystkich pracujących na misjach.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

1. W tym tygodniu wspominamy: dzisiaj św. Jana Pawła II, papieża, w poniedziałek wspominamy w liturgii św. Józefa Bilczewskiego – biskupa, a w sobotę – św. apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

1. Za tydzień w niedzielę obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego.

1. Trwa miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 9.00, zapraszam. Zachęcam też do odmawiania tej pięknej modlitwy w naszych domach – we wspólnocie rodzinnej. Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele.

1. Przed uroczystością Wszystkich Świętych w naszej parafii był organizowany Korowód Świętych. Na czas pandemii zawiesiliśmy to wydarzenie. Obecnie pragnę ponowić zaproszenie w nowej formule tego wydarzenia i zapraszam wszystkie dzieci do naszego kościoła w przyszłą niedzielę na Msze św. o godz. 11.30 w przebraniu za swoich patronów, serdecznie zapraszam.

1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przy wyjściu z kościoła na stoliczku można pobrać koperty z kartkami na wypominki i Msze św. gregoriańską – zbiorową za wszystkich naszych ukochanych zmarłych, które po czytelnym wypisaniu proszę wrzucać do skrzyneczki przed ołtarzem.

1. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu, szczególnie opaski wokół pomnika i stawianie nowych ławeczek.

1. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10.00zł, w którym ciekawe artykuły: o Jerozolimie, Ziemi Świętej, o tym czy da się zatrzymać konflikt na Bliskim Wschodzie; a także o szczepionce, która może pokonać chorobę nowotworową. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

1. Wraz z p. Elżbietą Krajewską, Wójtem Gminy Sadlinki zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców na koncert z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, podczas którego wystąpi Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego z Olsztyna. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne, wojskowe i niepodległościowe. Koncert zaplanowany został na dzień święta Niepodległości, 11.11.2023 r. po Mszy św. o godz. 9.30. Zapraszamy.

1. Wielokrotnie w naszej parafii zbieraliśmy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, w tym roku również pragniemy włączyć się w akcję „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”. Zużyty sprzęt proszę przywozić na parking przed kościołem w środę i w czwartek, 15 i 16 listopada, odbiór przez współpracującą firmę odbędzie się 16 listopada do godz. 14.00. Dochód przeznaczony jest na misje. Więcej informacji na plakacie i ulotkach w przedsionku kościoła.

1. Rozpoczął się jesienny czas ogrzewania mieszkań. W naszych domach pali się węglem i drewnem. Istnieje niebezpieczeństwo zatrucia się, gdy piece lub urządzenia grzewcze są niesprawne. Dla bezpieczeństwa własnego i najbliższych należy dokonać przeglądu instalacji i niezbędnych napraw.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

1. Z Maryją Królową Polski, módlmy się za naszą Ojczyznę, by była wierna Krzyżowi i Ewangelii Chrystusa.

1. A w przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy. Przesuwamy wskazówki zegara z godz. 3.00 na 2.00.

1. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Bogusława Wosiak z Kwidzyna, l. 63, śp. Wiesława Kułakowskiego z Kwidzyna, l. 63, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać. Panie…