Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 32 niedzielę zwykłą, rok A                                           12.11.2023

 

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Hannę Szymańską, Agatę Frela, Bogusławę Kożyczkowską.

 

 1. Dziękuje serdecznie dla p. Aliny Piskor za pomoc w grabieniu liści przy kościele, serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuję serdecznie dla p. Wójt Gminy Sadlinki, p. Elżbiety Krajewskiej, za zorganizowanie w naszym kościele parafialnym koncertu Chóru im. prof. Wiktora Wawrzyczka Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego z Olsztyna z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i ugoszczenie artystów.

 

 1. Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

 

 1. Różaniec wypominkowy w naszym kościele w tym tygodniu codziennie o godz. 16.30, a następnie Msza św. gregoriańska – zbiorowa za naszych drogich zmarłych poleconych modlitwą Kościoła.

 

 1. W dalszym ciągu można zabrać ze sobą kartki wypominkowe wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła i czytelnie wypełnione składać do skrzynki ustawionej przy ambonce.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – pierwszych męczenników polskich: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna; w środę – św. Alberta Wielkiego; w czwartek - NMP Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia; w piątek – św. Elżbietę Węgierską, w sobotę – bł. Karolinę Kózkównę.

 

 1. Za tydzień po Mszach św. przez alumna z naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Elbląga będzie rozprowadzany kalendarz na nowy rok 2024, zachęcam do nabywania.

 

 1. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.

 

 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: o św. Marcinie i tradycji rogali świętomarcińskich, a także o patronach Polski, kim są i po co ich mamy. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

 1. Wielokrotnie w naszej parafii zbieraliśmy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, w tym roku również pragniemy włączyć się w akcję „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”. Zużyty sprzęt proszę przywozić na parking przed kościołem w środę i w czwartek, 15 i 16 listopada, odbiór przez współpracującą firmę odbędzie się 16 listopada do godz. 14.00. Dochód przeznaczony jest na misje. Więcej informacji na plakacie i ulotkach w przedsionku kościoła.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 

 1. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Piotra Górskiego z Białek, l. 42, śp. Zbigniewa Dyka z Chełmży, l. 73, śp. Małgorzatę Zagańczyk z Białek, l. 57, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać. Panie…