Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 33 niedzielę zwykłą, rok A                                           19.11.2023

 

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Dorotę Olszewską, Justynę Wesołowską, Darię Waga.

 

 1. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuję, że tam wiele osób przekazało zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, z przeznaczeniem na misję, serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziś Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka.

 

 1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

 

 1. Dzisiaj po Mszach św. przez alumna z naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Elbląga będzie rozprowadzany kalendarz na nowy rok 2024, zachęcam do nabywania.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.

 

 1. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych również na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

 

 1. Różaniec wypominkowy w naszym kościele w tym tygodniu codziennie o godz. 16.30, a następnie Msza św. gregoriańska – zbiorowa za naszych drogich zmarłych poleconych modlitwą Kościoła.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek – ofiarowanie NMP, w środę – św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. Panu Organiście Piotrowi, pani Bożenie Radzik oraz osobom prowadzącym śpiew w naszym kościele składam podziękowania za ich posługę i życzę Bożego błogosławieństwa.

  W piątek – św. Andrzeja Dung – Lac, w sobotę św. Katarzynę Aleksandryjską.

 

 1. W tym tygodniu, w sobotę, 25 listopada przypada 91. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie. Wielki Głód na Ukrainie to jedna z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki. Jej kulminacja przypadła na lata 1932 – 1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. Modlimy się za ofiary tego okrutnego ludobójstwa, a dla sprawców o przebaczenie Boże.

 

 1. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a za dwa tygodnie Adwent.

 

 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: dlaczego Kościół przyjął łacinę jako język liturgiczny, chociaż Pan Jezus nim się nie posługiwał? Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

 1. Mamy już ogrzewamy kościół, proszę zamykać drzwi w czasie nabożeństw.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 

 1. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Jerzego Gąsior z Sadlinek, l. 74, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać. Panie…