Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 34 niedzielę zwykłą, rok A                                           26.11.2023

 

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Patrycję Jarosz, Magdalenę Zdrojewską, Sandrę Ciepielewską.

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla – święto ministrantów, lektorów. Służbie liturgicznej, Panu kościelnemu, Panu szafarzowi eucharystii, dziękujemy za ich posługę w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego!

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli można nabywać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane z tej okazji przeznaczamy na rachunki za ogrzewanie kościoła, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Również od dzisiejszej niedzieli zachęcam do nabywania świec Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom w cenie 10zł.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.

 

 1. Różaniec wypominkowy w naszym kościele w tym tygodniu do czwartku włącznie o godz. 16.30, a następnie Msza św. gregoriańska – zbiorowa o godz. 17.00 za naszych drogich zmarłych poleconych modlitwą Kościoła.

 

 1. W tym tygodniu w czwartek wspominamy św. Andrzeja apostoła.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, Msza św. o Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00.

 

 1. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00

 

 1. Za tydzień I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

 

 1. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czas przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Już dziś zachęcam do podjęcia postanowień adwentowych, a także, na ile to będzie możliwe do udziału w Roratach, szczególnie dzieci z lampionami.

 

 1. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się po 1 niedzieli Adwentu, tj. od 4 do 6 grudnia, poniedziałek, wtorek i środa, które wygłosi ks. Marek Piedziewicz z parafii św. Mikołaja w Elblągu.

 

 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: o nadziei pojednania pomiędzy Kościołem katolickim i Kościołem prawosławnym, a także o tym co łączy i co dzieli katolicyzm i prawosławie; o żeńskim zgromadzeniu sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, które świętuje 100-lecie istnienia. Jednym z charyzmatów zgromadzenia jest dbanie o piękno liturgii. Zachęcam do lektury! O dzisiejszego nr dołączony został również kalendarz na 2024 r. Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

 1. Mamy już ogrzewamy kościół, proszę zamykać drzwi w czasie nabożeństw.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.