Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 2 niedzielę adwentu, rok B                                                        10.12.23

 

 1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Marię Zdankiewicz, Annę Terbert, Mirosławę Maliszewską.

 

 1. W minionym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. Moje serdeczne podziękowanie wam wszystkim za udział, za korzystanie z sakramentów św. Dziękuje za pomoc w kuchni, i w kościele, dziękuje za ciasto i produkty żywnościowe. Wszystkim za wszystko składam serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno – budowlane. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Obchodzimy dziś Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do koszyczka wspierając misjonarzy oraz wspólnoty parafialne na Syberii, Ukrainie, Kazachstanie, czy w innych miejscach na Wschodzie. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św. Na Mszy św. poświęcenie medalików dla dzieci.

 

 1. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.

 

 1. W środę, 13 grudnia, 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a za tydzień 17 grudnia 53 rocznica Czarnego Czwartku, masakry robotników na wybrzeżu i w Elblągu. Pamiętamy i modlimy się o pokój dla naszej Ojczyzny.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w środę św. Łucję – patronkę ociemniałych i proszących o pomoc w chorobach oczu, w czwartek św. Jana od Krzyża – kapłana i doktora Kościoła.

 

 1. W tym tygodniu spowiadam w dekanacie: w poniedziałek, wtorek i środa Msza św. o godz. 8.00, w czwartek o 8.00 i 17.00, w piątek o 16.00, 17.00 i 18.00. a w sobotę Msza św. o godz. 8.00.

 

 1. Trwa Adwent, czas przygotowania na przyjście Chrystusa. Zapraszam na Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu, którą odprawiam w naszym kościele zawsze jak jest Msza św. rano oraz w tym tygodniu w czwartek o godz. 17.00, dzieci i dorosłych zapraszam z lampionami.

 

 1. W zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane z tej okazji przeznaczamy na rachunki za ogrzewanie kościoła, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Również zachęcam do nabywania świec Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom w cenie 10zł.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym rozmowa z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

 1. Mamy już ogrzewamy kościół, proszę zamykać drzwi w czasie nabożeństw.

 

 1. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.