Ogłoszenia parafialne na 3 niedzielę adwentu, rok B                                                       17.12.23

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam rodziców dzieci komunijnych, którzy również we wtorek będą ustawiali choinki i szopkę bożonarodzeniową.

1. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

1. Dziękuję serdecznie za ofiary do koszyczka z okazji dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

1. Trwa Adwent, czas przygotowania na przyjście Chrystusa. Dzisiaj Niedziela „Gaudete”, niedziela radości. Od dzisiejszej niedzieli 17 grudnia rozpoczyna się druga część w liturgii Adwentu. Dni tego okresu są poświęcone bezpośredniemu przygotowaniu do Bożego Narodzenia, mają charakter maryjny. To także dzień 87. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

1. Zapraszam na Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu, którą odprawiam w naszym kościele zawsze jak jest Msza św. rano oraz w tym tygodniu w czwartek o godz. 17.00, dzieci i dorosłych zapraszam z lampionami.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.

1. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych również na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

1. W tym tygodniu spowiadam w dekanacie: w poniedziałek i we wtorek Msza św. o godz. 8.00, w pozostałe dni o godz. 17.00 i 18.00.

1. W zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane z tej okazji przeznaczamy na rachunki za ogrzewanie kościoła, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

1. Również zachęcam do nabywania świec Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom w cenie 10zł.

1. W sobotę (23 grudnia) przypada 74. rocznica urodzin ks. biskupa Jacka Jezierskiego. Najdostojniejszego Jubilata otoczmy naszą serdeczną pamięcią i modlitwą.

1. Za tydzień IV Niedziela Adwentu. Porządek Mszy świętych niedzielny: 7.30, 9.30 i 11.30. Nie ma jednak Mszy o godz. 17.00, a więc w czasie, gdy zasiadamy w naszych rodzinach i domach do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy, by pomimo niedzieli zachować zgodnie z polską tradycją charakter postny tego dnia. Przypominam też, że udział wiernych w nocnej pasterce (jednej lub drugiej) jest obecnością na Mszy Św. Bożonarodzeniowej, a nie niedzielnej – z racji czwartej niedzieli Adwentu.

1. W przyszłą niedzielę w godzinach wieczornych wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam do godnego przeżycia Wigilii: do zachowania takich zwyczajów jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, czytanie perykopy ewangelicznej, śpiew kolęd, spożywanie potraw postnych.

1. Okres Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką.
    Dla dzieci i osób starszych o godz. 22.00, a dla wszystkich pozostałych o godz. 24.00. Podczas tych Mszy św. symbolicznie złożymy deklarację przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego.

1. W poniedziałek, 25 grudnia, I dzień świąteczny, Msze św. o godz. 9.30, 11.30 i wieczorna o godz. 17.00.

1. We wtorek, 26 grudnia II dzień świąteczny, Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

1. Kolejność planowanej wizyty duszpasterskiej od 27 grudnia 2023r.: Białki, Karpiny, Olszanica, Sadlinki. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: o stanie wojennym a zwłaszcza o pacyfikacji kopalni Wujek w Katowicach; o siedmiu przepięknych antyfonach adwentowych (Mądrości która…; Korzeniu Jesse…; O Adonai Wodzu Izraela…); a także o tym jak strażak Rafał został księdzem Rafałem. Również przydatny w ostatnim tygodniu Adwentu dodatek specjalny zatytułowany: Czekając na Nowonarodzonego. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

1. Mamy już ogrzewamy kościół, proszę zamykać drzwi w czasie nabożeństw.

1. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.