Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Świętej Rodziny, rok B                                     31.12.23

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w przygotowaniu Uroczystości Bożego Narodzenia, dziękuje za światełko pokoju z Betlejem, jak co roku przynoszone przez naszych harcerzy, wszystkim osobom zaangażowanym bardzo serdecznie dziękuje.

1. Dziękuje serdecznie p. Elżbiecie Krajewskiej, wójta Gminy Sadlinki, za oświetlenie ulic w Sadlinkach z racji pasterki o godz. 24.00, serdeczne Bóg zapłać.

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Paulinę Ogińską, Bogumiłę Konopską, Martynę Konopską.

1. Dzisiaj niedziela Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień starego roku kalendarzowego 2023 – wspomnienie św. Sylwestra. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – błagalne, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, zapraszam.

1. Jutro, 1 stycznia nowego roku 2024, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, dlatego Msze św. o godz. 9.30 i 11.30 oraz o godz. 17.00, szczególnie dla bawiących się do białego rana, zapraszam. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

1. Od wtorku do czwartku Msze św. o godz. 8.00.

1. We wtorek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, o godz. 17.00 Msza św. o Sercu Pana Jezusa i wystawienie najświętszego sakramentu.

1. W sobotę przypada Uroczystości Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Jest to święto nakazane, dlatego Msze św. jak w każdą niedzielę, o 7.30, 9.30, 11.30 i o 17.00.

1. Z racji I soboty miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 9.00, następnie Msza św. o godz. 9.30 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

1. Dzieci zapraszam do kościoła na Msze św. o godz. 11.30 tradycyjnie w koronach. W czasie Mszy św. o godz. 11.30 odbędą się jasełka, występ dzieci z naszego przedszkola, zapraszam.

1. Na Mszach św. błogosławieństwo kredy do oznaczenia drzwi naszych domów, oraz poświęcenie wody. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę są przeznaczone na misje.

1. A o godz. 14.00 spotkanie kolędowe na plebanii z Kołem Różańcowym z Sadlinek, zapraszam również Koło Różańcowe z Olszanicy.

1. W następną niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego – ostatni dzień Okresu Narodzenia Pańskiego, a kolędy możemy śpiewać do 2 lutego.

1. Za tydzień I niedziela miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św., wspólny różaniec o godz. 9.00, następnie Msza św. o godz. 9.30 i zmiana tajemnic Żywego Różańca, zapraszam.

1. Trwa wizyta duszpasterska w naszych domach, dziękuję za podejmowanie mnie po kolędzie. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2024r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na dalsze pracę inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W pierwszej kolejności dokończenie balustrady na chórze i nowe ławki, a następnie skończenie prospektu organowego oraz remont elewacji dzwonnicy przed kościołem.

1. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

1. Program wizyty duszpasterskiej w Karpinach:

We wtorek, 2.01.2024, godz. 14.00 – od Andrzeja Żółkowskiego do Wojciecha Wojciechowskiego.

W środę, 3.01.2024, godz. 14.00 – od Marcina Szymanek do Janusza Kotowicz, wraz z ulicami Podleśną, Radosną i Spokojną.

W czwartek, 4.01.2024, godz. 14.00 – od Zbigniewa Dudek do Mirosława Krauza, wraz z ulicami Chabrową i Łąkową.

W poniedziałek, 8.01.2024, godz. 14.00 – od Henryka Romanowskiego do Stefanii Stromeckiej.

Proszę na poszczególne dni w Karpinach o zapewnienie samochodu na dojazd z kolędą.
    Szczegółowy plan wywieszony jest w kruchcie kościoła.

1. Podczas kolędy noszę przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

1. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna na kolędzie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii.

1. Tradycyjnie proszę podpisać drzwi swoich domów, jak to czyniliśmy co roku z racji kolędy:

C†M†Bsymbol wypisywany z okazji uroczystości święta Trzech Króli, który pojawia się na drzwiach mieszkań z okazji wizyty duszpasterskiej. Oznacza błogosławieństwo dla domu i jego ochronę przed złem.

Powstanie napisu jest nawiązaniem do pierwszych liter łacińskiego zdania Christus mansionem benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi), choć św. Augustyn tłumaczy je jako Christus Multorum Benefactor (Chrystus dobroczyńcą wielu).

Czasami wpisywana jest wersja K+M+B, jest błędną interpretacją łacińskiej inskrypcji CMB. Przyczyną błędu jest legenda o "trzech królach", która pojawiła się w średniowieczu i stąd przyjęło się błędne odczytywanie tych liter jako imion Mędrców – Kacper, Melchior i Baltazar.

1. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.

1. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Andrzeja Oliwa z Białek, l. 63, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…