Ogłoszenia parafialne na 2 niedzielę okresu zwykłego, rok B                  14.01.2024r

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych.

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na święcę, w tym tygodniu zapraszam p. Monikę Kardyś, Agatę Waga, Barbarę Karaś, Małgorzatę Hołda.

1. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary Bóg zapłać.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

1. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

1. W środę Kościół katolicki w Polsce obchodzi już po raz 26. Dzień Judaizmu. Natomiast w czwartek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, któremu towarzyszy hasło: „Będziesz miłował Pana, swego Boga… a bliźniego swego jak siebie samego” (Łk 10, 27). Program nabożeństw ekumenicznych znajdziemy na stronie internetowej diecezji.

1. Za tydzień, zgodnie z życzeniem papieża Franciszka, obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego.

1. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. o godz. 8.00, w sobotę Msza św. o godz. 17.00, zapraszam.

1. Trwa wizyta duszpasterska w naszych domach, dziękuję za dotychczasowe życzliwe podejmowanie mnie po kolędzie i za ofiary składane przy okazji kolędy na rzecz naszej parafii. Dziękuję za podwożenie mnie do poszczególnych domów. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2024r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na dalsze pracę inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W pierwszej kolejności dokończenie balustrady na chórze i nowe ławki, a następnie skończenie prospektu organowego oraz remont elewacji dzwonnicy przed kościołem.

1. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

1. Program wizyty duszpasterskiej:

Niedziela, 14.01.2024 – godz. 14.00 – Sadlinki, ul. Cisowa
    Poniedziałek, 15.01.2024 – godz. 15.00 – Sadlinki, ul. Piaski, Andrzej Krauza – Zdzisław Talarczyk
    Wtorek, 16.01.2024 – godz. 15.00 – Sadlinki, ul. Piaski, Kazimierz Daroszewski – Jarosław Warpas
    Środa, 17.01.2024 – godz. 15.00 – Sadlinki, ul. Piaski, Wojciech Błachuta – Zbigniew Olszewski
    Czwartek, 18.01.2024 – godz. 15.00 – Sadlinki, ul. Szkolna, stara szkoła, Stanisław Drozdowski – Włodzimierz Mentel
    Piątek, 19.01.2024 – godz. 15.00 – Sadlinki, ul. Szkolna, cegielnia, Krzysztof Henclik – Jarosław Kędra
    Sobota, 20.01.2024 – godz. 9.00 – Sadlinki, ul. Strumykowa, Wrzosowa, Grzybowa, Jagodowa, Konwaliowa
    Niedziela, 21.01.2024 – godz. 14.00 – Sadlinki, ul. Rzemieślnicza

Szczegółowy plan wywieszony jest w kruchcie kościoła.

1. Podczas kolędy noszę przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

1. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna na kolędzie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: o przyszłości Funduszu Kościelnego, o Żydach i chrześcijanach, a zwłaszcza o tym co w tych relacjach zmienił Jan Paweł II; o Jezusie, który także jako religijny Żyd obchodził święta żydowskie; a także świadectwo małżonków Doroty i Zbyszka o ocaleniu ich rodziny. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

1. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.