Ogłoszenia parafialne na 3 niedzielę okresu zwykłego, rok B                  21.01.2024r

1. Ojciec Święty Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę Niedzielą Słowa Bożego. W odpowiedzi na tę inicjatywę: spróbujmy dziś w naszych domach i rodzinach przeczytać wybrany krótki fragment Ewangelii, a potem na znak szacunku i czci ucałować księgę Pisma Świętego.

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na święcę, w tym tygodniu zapraszam p. Agnieszkę Radoła, Annę Brodnicką, Monikę Stelmach.

1. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci a jutro Dzień Dziadka. Dlatego wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i pociechy z wnuków. Zmarłych niech Bóg obdarzy pokojem wiecznym.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

1. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych również na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

1. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. o godz. 8.00, w sobotę Msza św. o godz. 17.00, zapraszam.

1. Trwa wizyta duszpasterska w naszych domach, dziękuję za dotychczasowe życzliwe podejmowanie mnie po kolędzie i za ofiary składane przy okazji kolędy na rzecz naszej parafii. Dziękuję za podwożenie mnie do poszczególnych domów. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2024r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na dalsze pracę inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W pierwszej kolejności dokończenie balustrady na chórze i nowe ławki, a następnie skończenie prospektu organowego oraz remont elewacji dzwonnicy przed kościołem oraz dokończenie elewacji kaplicy w Olszanicy.

1. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

1. Program wizyty duszpasterskiej:

Niedziela, 21.01.2024 – godz. 14.00 – ul. Rzemieślnicza
    Poniedziałek, 22.01.2024 – godz. 15.00 – ul. Grudziądzka – Tartak – Wojciech Poźniak, ul. Leśna
    Wtorek, 23.01.2024 – godz. 15.00 – ul. Grudziądzka – Zbigniew Goska – Tadeusz Kawka
    Środa, 24.01.2024 – godz. 15.00 – ul. Polna, ul. Cicha
    Czwartek, 25.01.2024 – godz. 15.00 – ul. Kwidzyńska, od Urzędu Gminy do nowego ośrodka zdrowia
    Piątek, 26.01.2024 – godz. 15.00 – ul. Kwidzyńska, od starego ośrodka zdrowia w stronę kościoła
    Sobota, 27.01.2024 – godz. 9.00 – ul. Kwidzyńska, za przejazdem kolejowym w stronę Białek, ul. Zdrojowa, ul. Malinowa, ul. Poziomkowa

Szczegółowy plan wywieszony jest w kruchcie kościoła.

1. Podczas kolędy noszę przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

1. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna na kolędzie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: m.in. o tym że Jan Paweł II zaliczał ekumenizm do priorytetów swego pontyfikatu; o tym jak zapewnić opiekę schorowanym seniorom; polecamy też wywiad przeprowadzony przez redakcję Gościa z naszym ks. bp. Jackiem Jezierskim, przewodniczącym Rady ds. Ekumenizmu KEP. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

1. Jutro obchodzimy 161. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Rozpoczęło się ono w nocy z 22 na 23 stycznia 1863 r. i było największym zrywem narodowościowym Polaków przeciwko zaborcy rosyjskiemu. W powstaniu uczestniczyło ponad 200 tys. osób (w tym także wielu księży i zakonników), które wzięły udział w ponad tysiąc dwustu bitwach i potyczkach. Klęska powstania nie przekreśliła szans na odzyskanie wolności. Zaborcom nie udało się złamać ducha narodu polskiego. Powstanie Styczniowe stało się dla następnych pokoleń bodźcem do dalszej walki o wolność, czego skutkiem było odzyskanie niepodległości w 1918 roku.

1. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.