Ogłoszenia parafialne na 5 niedzielę okresu zwykłego, rok B 4.02.2024r

1. Komunikat Biskupa Elbląskiego:

W dniach 10-17 lutego 2024 odbędzie się w diecezji elbląskiej peregrynacja relikwii nowych błogosławionych męczenników Józefa i Wiktorii Ulmów oraz siedmiorga ich dzieci. Zostali oni zastrzeleni 24 marca 1944 roku. Stało się to po ujawnieniu faktu, że wbrew hitlerowskiemu prawu obowiązującemu w Polsce, przechowywali potajemnie grupę siedmiu Żydów, swoich znajomych i sąsiadów. Wybrane kościoły naszej diecezji odwiedzi wędrujący przez Polskę relikwiarz ze szczątkami Męczenników.

+Jacek Jezierski, biskup elbląski

2. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Paulinę Kalkowską, Justynę Wabik, Aleksandrę Kubacką, Danutę Denisewicz.

3. Dziękuje serdecznie rodzicom dzieci komunijnych za sprawne uprzątnięcie dekoracji bożonarodzeniowej i posprzątanie kościoła w poniedziałek wieczorem. Dziękujemy za tak liczne zaangażowanie wiernych, za całe dobro, serdeczne Bóg zapłać.

4. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

5. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. o godz. 8.00, w sobotę Msza św. o godz. 17.00, zapraszam.

6. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Agatę (na zakończenie Mszy poświęcenie chleba ku jej czci), we wtorek św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy, w czwartek św. Józefinę Bakhita, w sobotę św. Scholastykę.

7. Za tydzień w niedziele, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Podczas Mszy Św. O godz. 9.30 możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwo najświętszym sakramentem jak w Lourdes. Proszę o ewentualną pomoc chorym i niepełnosprawnym  w dotarciu do kościoła.

8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

9. Trwa wizyta duszpasterska w naszych domach, dziękuję za dotychczasowe życzliwe podejmowanie mnie po kolędzie i za ofiary składane przy okazji kolędy na rzecz naszej parafii. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2024r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na dalsze pracę inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W pierwszej kolejności dokończenie balustrady na chórze i nowe ławki, a następnie skończenie prospektu organowego oraz remont elewacji dzwonnicy przed kościołem oraz dokończenie elewacji kaplicy w Olszanicy.

10. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

11. Program wizyty duszpasterskiej:

Niedziela, 4.02.2024 – godz. 14.00 – ul. Brzozowa – domki

Poniedziałek, 5.02.2024 – godz. 15.00 – ul. Tartaczna, Marcin Szafran – Janusz Młot

Wtorek, 6.02.2024 – godz. 15.00 – ul. Tartaczna, Jerzy Niedbalski – Sobiesław Gutmański

Środa, 7.02.2024 – godz. 15.00 – ul. Brzozowa 17, 18, 19, 20

Czwartek, 8.02.2024 – godz. 15.00 – ul. Brzozowa 21, 22, 23, 24

Piątek, 9.02.2024 – godz. 15.00 – ul. Brzozowa 25, 26, 27, 28

Sobota, 10.02.2024 – godz. 9.00 – ul. Spółdzielcza i ul. Nowa

Niedziela, 11.02.2024 – godz. 13.00 – ul. Kwidzyńska, od Bronisławowa w kierunku kościoła

Poniedziałek, 12.02.2024 – godz. 15.00 – ul. Lipowa, Grzegorz Giersz – Sławomir Kłos

Szczegółowy plan wywieszony jest w kruchcie kościoła.

12. Podczas kolędy noszę przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

13. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna na kolędzie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii.

15. Zakończyliśmy miesiąc styczeń, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za prąd elektryczny, wywóz śmieci z cmentarza, zaliczka na pracę przy prospekcie organowym za drewno, dokupiłem grzałki do buforów przy pompie ciepła.

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: o św. Ottonie z Bambergu i jego pokojowej ewangelizacji Pomorza sprzed 900-set laty; o tym jak ateista w ciągu 10 minut stał się katolikiem, czyli o niezwykłym nawróceniu André Frossarda; o tym jak komunikują się między sobą rośliny. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

17. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.

18. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Albina Walesiak z Sadlinek, l. 73, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…