Ogłoszenia parafialne na 2 niedzielę Wielkiego Postu, rok B 25.02.2024r

1. W minionym tygodniu kościół nie był sprzątany, w tym tygodniu zapraszam p. Agnieszkę Łukaszewską, Dorotę Denisewicz, Annę Smagalską. Proszę aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

2. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę ad gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Dziękuję za ofiary na rzecz misji składane do koszyczka na stoliku przy wyjściu z kościoła, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Żali, w naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.30.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

5. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby odbyć kurs przedmałżeński na cotygodniowe spotkania w każdą niedzielę o godz. 16.00, zapraszam.

6. W piątek – 1 marca, Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

7. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00.

8. W piątek o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a następnie Msza św. o godz. 17.00.

Ofiary zbierane na tacę w piątki Wielkiego Postu są przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

9. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00

10. Za tydzień I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

Zapowiedź III:

Michał Kosarzecki, kawaler, Ostróda, par. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Zuzanna Piskor, panna, Sadlinki, loco

13. W tym roku rekolekcję wielkopostne w naszej parafii odbędą się po trzeciej niedzieli Wielkiego Postu, od poniedziałku do środy, tj. od 4 do 6 marca 2024r.

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: o bł. ks. Jerzym Popiełuszce i 40. rocznicy jego męczeńskiej śmierci; o tym kim są bracia zakonni; a także o sztuce konserwacji zabytków, zwłaszcza rzeźb, obrazów oraz ołtarzy w naszych kościołach. Zachęcam do lektury!Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.