Ogłoszenia parafialne na 3 niedzielę Wielkiego Postu, rok B 3.03.2024r

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na kwiaty do grobu pańskiego, w tym tygodniu zapraszam p. Ewę Sowińską, Małgorzatę Mielniczek, Bogumiłę Mielniczek. Proszę aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

2. Dziękuję serdecznie za ofiary do koszyczka w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na misję, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

4. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Żali, w naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.30.

5. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby odbyć kurs przedmałżeński na cotygodniowe spotkania w każdą niedzielę o godz. 16.00, zapraszam.

6. Od poniedziałku do środy, tj. od 4 do 6 marca 2024r., będziemy przeżywać rekolekcję wielkopostne, które przeprowadzi ks. Wojciech Świderski, pallotyn. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji.

7. Spotkania rekolekcyjne dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 10.00 i 18.00, dla dzieci w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 16.00.

8. Okazja do spowiedzi w poniedziałek, wtorek i w środę, pół godz. przed każdą Mszą św.

9. Proszę, aby kandydaci do Bierzmowania potwierdzili spowiedź wielkopostną w czasie rekolekcji.

10. Bardzo proszę tak sobie zorganizować czas, aby znaleźć chwilę czasu w te trzy dni na spowiedź sakramentalną i wysłuchanie nauk rekolekcyjnych, zapraszam.

11. Proszę również na czas rekolekcji o kawałek ciasta na stół rekolekcyjny.

12. Jutro obchodzimy święto św. Kazimierza – królewicza, a w piątek obchodzimy międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy błogosławieństwa Bożego, pogody ducha i uśmiechu. Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów!

13. W piątek o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a następnie Msza św. o godz. 17.00.

Ofiary zbierane na tacę w piątki Wielkiego Postu są przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

14. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam. Na Mszy św. poświęcenie książeczek.

16. Zakończyliśmy miesiąc luty, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rata za ubezpieczenie kościoła, na fundusz emerytalny dla księży przebywających na emeryturze, rachunki za prąd elektryczny, wywóz śmieci z cmentarza, zaliczka na pracę przy prospekcie organowym, za złoto do prospektu, trwały pracę przy inwentaryzacji kartograficznej powykonawczej obiektów budowlanych przy kościele, budynku gospodarczym i w Olszanicy, wypłaciłem za wykonanie ekspertyzy technicznej dotyczącej poprawy bezpieczeństwa pożarowego w budynku kościoła, przeprowadziłem naprawę oświetlenia w prezbiterium w kościele.

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

17. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: o tym, jak dobrze przygotować się do spowiedzi wielkanocnej, a także ciekawy wywiad z Prymasem Holandii. Jest również do nabycia w cenie 12 zł kolejny numer „Gościa” – Historia Kościoła, a w nim m.in. o celibacie kapłańskim, a także o faktach i mitach związanych z inkwizycją.

18. Wójt Gminy Sadlinki p. Elżbieta Krajewska wraz Proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszają na koncert pieśni pasyjnych, który odbędzie się w kościele, w niedzielę 17 marca 2024r. o godz. 10.30.

Podczas tegorocznej edycji wystąpi p. Maciej Miecznikowski i wykona autorskie aranżacje klasycznych pieśni pasyjnych i wielkopostnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i muzycznego czuwania pod Krzyżem naszego Pana.

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.