Ogłoszenia parafialne na 4 niedzielę Wielkiego Postu, rok B 10.03.2024r

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Iwonę Mentel, Martynę Lewandowską, Monikę Jeżowską. Proszę aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

2. W minionym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcję Wielkopostne w naszej parafii. Moje serdeczne podziękowanie wam wszystkim za udział, za korzystanie z sakramentów św. Dziękuje za pomoc, i tę w kuchni, i w kościele, dziękuje za ciasto, za produkty żywnościowe i płody rolne. Dziękuje za ofiary pieniężne. Wszystkim za wszystko składam serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziś niedziela Laetare – niedziela radości. Natomiast w środę (13 marca) przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka, którego posługę apostolską powierzamy mocy Ducha Świętego.

4. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

5. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Żali, w naszej parafii dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30, a za tydzień wyjątkowo o godz. 16.45.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam. Na Mszy św. poświęcenie książeczek.

7. Trwa Kurs Przedmałżeński w naszej parafii, zapraszam narzeczonych na cotygodniowe spotkania w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00, zapraszam.

8. W tym tygodniu spowiadam w dekanacie, dlatego Msze św. w poniedziałek, we wtorek, w środę, w czwartek i w sobotę o godz. 8.00.

9. We wtorek kancelaria nie będzie czynna.

10. W piątek o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a następnie Msza św. o godz. 17.00.

11. Ofiary zbierane na tacę w piątki Wielkiego Postu są przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego, za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Ofiary można również składać do skrzyneczki w kruchcie kościoła.

12. Zachęcam do podjęcia tematu przejścia ekstremalną Drogą Krzyżową, lasami Sadlinek, w piątek 22 marca po Mszy św. o godz. 20.30 i przejścia Drogą krzyżową ulicami Sadlinek, w Wielką Środę, 27 marca, o godz. 18.00.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to nowa forma duchowości, która zdobywa coraz większą popularność jest nowym wyzwaniem, ale i też próbą zmierzenia się z własną słabością. Nie wystarcza dla wielu z nas żyć normalnie, wielu chce żyć ekstremalnie. Dlatego zapraszam osoby chętne do podjęcia duchowego wysiłku i zmierzenia się ze słabościami własnego ciała.

13. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: o roli i zadaniach kobiet we współczesnym Kościele; o polskiej wsi – jej tożsamości i sile, a także o tym jak Polska może ochronić swoje rolnictwo; o klasztorze sióstr katarzynek w Braniewie, który ma już 120 lat. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

16. Wójt Gminy Sadlinki p. Elżbieta Krajewska wraz Proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszają na koncert pieśni pasyjnych, który odbędzie się w kościele, za tydzień w niedzielę 17 marca 2024r. o godz. 10.30.

Podczas tegorocznej edycji wystąpi p. Maciej Miecznikowski i wykona autorskie aranżacje klasycznych pieśni pasyjnych i wielkopostnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i muzycznego czuwania pod Krzyżem naszego Pana.

17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

18. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Henryka Romanowskiego z Karpin, l. 65, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…