Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, rok B 31.03.2024r.

 

W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa chcemy wyśpiewać radosne ALLELUJA, bo chyba dzisiaj całe stworzenie śpiewa na chwałę Pana owo radosne ALLELUJA. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i tego poranka. I chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

I od tego pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazuje najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

 

1. ŚWIĘCENIA BISKUPIE – KOMUNIKAT BISKUPA ELBLĄSKIEGO

Ojciec Święty Franciszek ustanowił w dniu 25 stycznia 2024 r. ks. prałata dr. Janusza Stanisława Urbańczyka (lat 57), arcybiskupem i nuncjuszem apostolskim w Zimbabwe. Arcybiskup Nominat jest księdzem diecezji elbląskiej. Od ponad 20 lat pełni służbę w placówkach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej, na różnych kontynentach. Obecnie papież powierza nowemu Arcybiskupowi urząd nuncjusza w Afryce, w Republice Zimbabwe.

Święcenia biskupie odbędą się w najbliższą sobotę (6 kwietnia 2024, o godz. 11.00) w katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Liturgii przewodniczyć będzie kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Do udziału w uroczystości święceń serdecznie zapraszam. Proszę też o modlitwę w intencji nowego Arcybiskupa.

+Jacek Jezierski, biskup elbląski, Elbląg, 30 marca 2024

 

2. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na kwiaty do grobu pańskiego, tym tygodniu zapraszam p. Ewę Karpińską, Beatę Karpińską, Justynę Rutka.

 

3. Dziękuje serdeczne druhom Ochotniczej Straży Pożarnej za nieocenioną pomoc, w Wielką Środę przy zabezpieczeniu trasy przejścia Drogą Krzyżową ulicami Sadlinek, a Wam wszystkim za liczny udział, serdeczne Bóg zapłać.

 

4. Dziękuję za wyrazy życzliwości pod moim adresem, za wszystkie życzenia składane w Wielki Czwartek, w dniu ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa.

 

5. Dziękuje serdecznie za pomoc przy dekorowaniu kościoła na Triduum Paschalne, tj. Ciemnicę i Grób Pański, Alinie i Markowi Piskor, Dominikowi Narraway, Andrzejowi Paśko i Joannie Oliwa. Serdeczne Bóg zapłać.

 

6. Dziękuje serdecznie p. Grażynie Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…

 

7. Dziękuję serdecznie p. Andrzejowi Milewskiemu za utrwalanie na zdjęciach naszych uroczystości parafialnych i wszelkich akcji duszpasterskich, serdeczne Bóg zapłać.

 

8. Dziękuje wszystkim osobom angażującym się w minionym tygodniu przy przebiegu liturgii, i poza liturgią, wszystkim ministrantom za nieocenioną pomoc, panu kościelnemu Janowi Piskor, panu organiście Piotrowi Brzózka, p. Marlenie Wiercińskiej, serdeczne Bóg zapłać.

 

9. Dziękuje serdeczne druhom Ochotniczej Straży Pożarnej, i tym najmniejszym chłopcom i dziewczętom oraz dorosłym strażakom za wartę przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę i pomoc przy procesji rezurekcyjnej, serdeczne Bóg zapłać.

 

10. Dziękuję, że tak wiele osób trwało na adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i w grobie Pańskim. Serdeczne Bóg zapłać.

 

11. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na emporę chórową w naszym kościele, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

12. Dzisiaj jeszcze Msze św. o godz. 9.30 i 11.30. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00.

 

13. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocy.

 

14. Jutro, w Poniedziałek wielkanocny Msze św. o godz. 7.30, 9.30 i 11.30. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Ofiary na tacę są przeznaczone na utrzymanie katolickich uczelni i szkół w naszym kraju.

 

15. We wtorek, 2 kwietnia obchodzimy 19. rocznicę śmierci papieża św. Jana Pawła II. Największemu z rodu Polaków wyrażamy naszą wdzięczność i szacunek. Trwamy przy Nim, broniąc Jego dobrego imienia wraz z całym Kościołem w Polsce. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski.

 

16. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00.

 

17. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie ma postu od pokarmów mięsnych.

 

18. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00

 

19. Za tydzień w drugą niedzielę Wielkanocną obchodzimy uroczystość Miłosierdzia Bożego, po komunii św. wystawienie najświętszego sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

20. Za tydzień I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, zapraszam.

 

21. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10.00zł, w którym ciekawe artykuły o zmartwychwstaniu. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

22. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

23. Związek małżeński zamierzają zawrzeć w naszej parafii następujące osoby:

Zapowiedź II:

Michał Klapka, kawaler, Karpiny, loco

Karolina Kobyłko, panna, Karpiny, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

 

24. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 

25. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Stanisławę Korcz z Białek, l. 93, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…

 

26. Starajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie „CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!” i przez dni oktawy nim się pozdrawiajmy. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: „Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy” i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem idźmy świętować do naszych rodzin: do naszych bliskich i do naszych domów.