Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 2 Niedzielę Wielkanocną, rok B 7.04.2024

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Wioletę Kobyłko, Justynę Czarnowską, Natalię Tulisz, Irenę Rożniak.

 

2. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni, po komunii św. wystawienie najświętszego sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

3. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, zapraszam.

 

4. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca z racji Wielkiego Tygodnia i Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. To także Dzień Świętości Życia.

 

5. Od jutra rozpoczynam próby przed pierwszą spowiedzią św. Dzieci przychodzą na godz. 16.30 wg ustalonego porządku. Obecność dzieci proszę potraktować jako obowiązkowe.

 

6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

 

7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć w naszej parafii następujące osoby:

Zapowiedź III:

Michał Klapka, kawaler, Karpiny, loco

Karolina Kobyłko, panna, Karpiny, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

 

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

9. Zakończyliśmy miesiąc marzec, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za prąd elektryczny, wywóz śmieci z cmentarza. zaliczka na pracę przy prospekcie organowym, trwały pracę przy zadaszeniu ganku przy kaplicy w Olszanicy.

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

 

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10.00zł, w którym ciekawe artykuły o mało znanych faktach dotyczących powstawania „Dzienniczka” siostry Faustyny oraz o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim jako prymasie miłosierdzia. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.