Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 3 Niedzielę Wielkanocną, rok B 14.04.2024

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Angelikę Glinowiecką, Dorotę Zmuda Trzebiatowską, Mariolę Kotlarek.

 

2. Obchodzimy dziś Święto Chrztu Polski, który przyjęty został przez księcia Mieszka I i jego dwór 14 kwietnia 966 roku.

 

3. Dziś także przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, który rozpoczyna w Polsce Tydzień Biblijny. Sięgnijmy dziś po Pismo Święte w naszych domach. Jeśli to możliwe, przed posiłkiem, odczytajmy jeden z Psalmów, albo fragment Ewangelii i ucałujmy księgę Biblii na znak szacunku i miłości.

 

4. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

 

6. Trwają próby przed pierwszą spowiedzią św. Dzieci przychodzą na godz. 16.30 wg ustalonego porządku. Obecność dzieci proszę potraktować jako obowiązkowe.

 

7. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania. Wciąż potrzeba księży i sióstr zakonnych do pracy w parafiach. Z pewnością do wielu tegorocznych maturzystów Chrystus mówi w sercu: pójdź za Mną! Nie lękajcie się odpowiedzieć na to zaproszenie.

 

8. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

 

9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć w naszej parafii następujące osoby:

Zapowiedź I:

Karol Kaiser, kawaler, św. Mikołaja, Gniew

Klaudia Wesołowska, panna, Olszanica, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

 

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

11. 13 kwietnia obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. 84 lata temu w Lesie Katyńskim NKWD dokonało masowego mordu polskich oficerów, którzy po napaści z 17 września 1939 roku i po przegranej Wojnie Obronnej trafili do sowieckiej niewoli. Zbrodnia Katyńska była próbą zagłady polskich elit – kadry dowódczej Wojska Polskiego. NKWD wymordowało blisko 22.000 osób, w tym więźniów z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie.

 

12. Diecezjalne uroczystości ku czci św. Wojciecha – biskupa, męczennika i naszego patrona, odbędą się w Świętym Gaju w sobotę 27 kwietnia. Msza św. polowa o godz. 14.00. Już dziś zachęcam do pielgrzymowania.

 

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawe artykuły: o tym jak mógł wyglądać chrzest księcia Mieszka, gdzie się odbył i jak przyjęli go poddani; jak czytać Biblię i nie zniechęcić się; a także o św. Gemmie Galgani, która odeszła do wieczności w wieku 25 lat. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.