Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 4 Niedzielę Wielkanocną, rok B 21.04.2024

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Kamilę Oczkowską, Agnieszkę Daniel, Justynę Krupa.

 

2. Dziękuje serdecznie za ofiary na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę. Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

 

3. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania. Wciąż potrzeba księży i sióstr zakonnych do pracy w parafiach. Z pewnością do wielu tegorocznych maturzystów Chrystus mówi w sercu: pójdź za Mną! Nie lękajcie się odpowiedzieć na to zaproszenie. W najbliższym czasie Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie rozpocznie rekrutację kandydatów na studia. Na studentów i kandydatów do kapłaństwa czeka też elbląskie seminarium duchowne. Nie lękajcie się!

 

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

 

5. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych również na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

 

6. Trwają próby przed pierwszą spowiedzią św. Dzieci przychodzą na godz. 16.30 wg ustalonego porządku. Obecność dzieci proszę potraktować jako obowiązkowe.

 

7. We wtorek, 23 kwietnia, obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa Pragi oraz misjonarza na Węgrzech, a także w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską w Świętym Gaju. Solenizantom, a zwłaszcza ks. bp. Wojciechowi Skibickiemu, życzymy błogosławieństwa Bożego i wsparcia od św. Patrona.

 

8. W czwartek, 25 kwietnia, święto św. Marka, Ewangelisty, który najpierw towarzysz Apostołowi Pawłowi w jego misyjnych podróżach, a potem Szymonowi Piotrowi, którego katechezę spisał w swojej Ewangelii.

 

9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć w naszej parafii następujące osoby:

Zapowiedź II:
Karol Kaiser, kawaler, św. Mikołaja, Gniew
Klaudia Wesołowska, panna, Olszanica, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

 

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

11. Diecezjalne uroczystości ku czci św. Wojciecha – biskupa, męczennika i naszego patrona, odbędą się w Świętym Gaju w sobotę 27 kwietnia. Msza św. polowa o godz. 14.00. Już dziś zachęcam do pielgrzymowania.

 

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawe artykuły: o godności człowieka, która jest niezbywalnym prawem każdego z nas; o szlaku św. Wojciecha, który powstaje w Małopolsce i o tym, że czytamy więcej książek w Polsce. Czytających jest aż 43 procent. Jest również do nabycia w cenie 12 zł specjalne wydanie „Gość Historia”. Ten numer specjalny poświęcony jest Maryi – Matki Pana Jezusa. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.