Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 5 Niedzielę Wielkanocną, rok B 28.04.2024

 

1. W minionym tygodniu kościół nie był sprzątany, w tym tygodniu zapraszam p. Annę Pożoga, Dorotę Lubiejewską, Darię Puszkiewicz.

 

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

 

3. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Katarzynę ze Sieny, w środę św. Józefa Robotnika, w czwartek św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła.

 

4. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj, zapraszam przez cały miesiąc do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę i w święta nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30. Zachęcam do porządkowania kapliczek i krzyży przydrożnych.

 

5. W czwartek przypada doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Na znak szacunku i miłości ojczyzny wywieśmy na naszych domach flagi narodowe.

 

6. W piątek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę, o godz. 7.30, 9.30, 11.30 i 17.00. Zapraszam..

Z racji uroczystości nie obowiązuje nas tego dnia post piątkowy.

 

7. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

 

8. Natomiast chorych będę odwiedzał wyjątkowo w sobotę w godz. rannych.

 

9. Wystawienie Najświętszego sakramentu z racji I piątku po Mszy św. o godz. 9.30 i nabożeństwo majowe oraz do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

10. W sobotę, 4 maja wspominamy w liturgii św. Floriana męczennika, patrona strażaków, którym dziękujemy za ich służbę i poświęcenie, którym składamy już dziś serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i sił w trudnej służbie potrzebującym i poszkodowanym. Niech św. Florian ma w opiece także Wasze rodziny! Zapraszam wszystkich, szczególnie strażaków z rodzinami na wspólną modlitwę na Msze św. o godz. 17.00.

 

11. Z racji I soboty miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo majowe oraz do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

12. Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 9.00 wspólny różaniec, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

 

13. Związek małżeński zamierzają zawrzeć w naszej parafii następujące osoby:

zapowiedź III:
Karol Kaiser, kawaler, św. Mikołaja, Gniew
Klaudia Wesołowska, panna, Olszanica, loco

zapowiedź I:
Patryk Wasilewski, kawaler, Sadlinki, loco
Martyna Kwaśnicka, panna Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

 

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: o roli Polski w Europie oraz o tym jak rozumiał to papież Jan Paweł II; o Helenie Kmieć – młodej wolontariuszce zamordowanej w Boliwii, której proces beatyfikacyjny rozpocznie się 10 maja; a także o początkach ruchu Anonimowych Alkoholików, jego znaczeniu i sile. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 

17. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Zbigniewa Piór z Białek, l. 64, śp. Justynę Halik, z domu Olewińską z Kwidzyna, l. 38, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…