Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 6 Niedzielę Wielkanocną, rok B 5.05.2024

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Beatę Bendyk, Marzenę Janke, Annę Kożyczkowska, Magdalenę Wojciechowską.

 

2. Dziękuje za kwiaty i za ich całotygodniową dbałość, Bóg zapłać.

 

3. Dziękuje serdecznie p. Grażynie Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…

 

4. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy kościele i plebanii, serdeczne Bóg zapłać.

 

5. Dzisiaj I niedziela miesiąca, o godz. 9.00 wspólny różaniec, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

 

6. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek świętych apostołów Filipa i Jakuba, w środę św. Stanisława biskupa i męczennika (patrona Polski).

 

7. Przeżywamy miesiąc maj, zapraszam przez cały miesiąc do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30. Zachęcam do porządkowania kapliczek i krzyży przydrożnych.

 

8. W tym tygodniu, we wtorek, rozpoczynają się matury, prośmy Ducha św. o dary dla wszystkich abiturientów.

 

9. W tym tygodniu, we wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 dla grupy z godz. 10.00, i w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 dla grupy z godz. 12.00 pierwsza próba dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., obecność dzieci obowiązkowa.

 

10. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za dwa tygodnie Uroczystość Zesłania Ducha św., zakończenie okresu wielkanocnego, zapraszam do tego czasu do odbycia spowiedzi wielkanocnej.

 

11. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

 

12. Związek małżeński zamierzają zawrzeć w naszej parafii następujące osoby:

zapowiedź II:

Patryk Wasilewski, kawaler, Sadlinki, loco

Martyna Kwaśnicka, panna Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

 

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

14. Zakończyliśmy miesiąc kwiecień, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za prąd elektryczny, wywóz śmieci z cmentarza. 

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

 

15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: o polskich świętych oraz ich oddaniu Matce Bożej; a także o tym, czego ludzie szukają na Jasnej Górze (wywiad z o. Marcinem Ciechanowskim, paulinem). Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.