Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, rok B   12.05.2024

 
1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Małgorzatę Szymanek, Sylwię Stromecką, Paulinę Gutmańską.
 
2. Dziękuję serdecznie p. Alinie Piskor za dbałość o kwiaty w naszym kościele i przy kapliczce perzy plebanii, serdeczne Bóg zapłać.
 
3. Dziękuję p. Markowi Bałdowskiemu za pomoc w pracach porządkowych przy kościele i plebanii, serdeczne Bóg zapłać.
 
4. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 
5. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha św., tzw. Zielone Święta, zakończenie okresu wielkanocnego, zapraszam do tego czasu do odbycia spowiedzi wielkanocnej.
 
6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.
 
7. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Św. Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Jutro także inaugurujemy nabożeństwa fatimskie w naszej parafii, które będą trwały przez 6 kolejnych miesięcy trzynastego dnia każdego miesiąca. Zapraszam na Mszę Św. o godz. 19.30, po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam ze świecami do wspólnej modlitwy.
 
8. We wtorek św. Macieja apostoła, w czwartek św. Andrzeja Bobolę patrona Polski, w piątek rocznicę poświęcenia katedry św. Mikołaja, która jest matką wszystkich kościołów diecezji elbląskiej.
 
9. Przeżywamy miesiąc maj, zapraszam przez cały miesiąc do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30. Zachęcam do porządkowania kapliczek i krzyży przydrożnych.
 
10. We wtorek o godz. 18.00 wspólne nabożeństwo majowe przy krzyżu w Karpinach, zapraszam mieszkańców do wspólnej modlitwy.
 
11. W tym tygodniu, we wtorek o godz. 16.00 dla grupy z godz. 10.00, i w środę o godz. 16.00 dla grupy z godz. 12.00 kolejna próba dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., obecność dzieci obowiązkowa.
 
12. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
 
13. Związek małżeński zamierzają zawrzeć w naszej parafii następujące osoby:
zapowiedź III:
Patryk Wasilewski, kawaler, Sadlinki, loco
Martyna Kwaśnicka, panna Sadlinki, loco
Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.
 
14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 
15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawy artykuł demaskujący przekłamania i mity pojawiające się w związku z objawieniami MB w Fatimie, oraz o roli księży kapelanów w Wojsku Polskim.  Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.
 
16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.