Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, rok B 19.05.2024

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam rodziców dzieci komunijnych.

 

2. Dziękuję serdecznie dla p. Jarosława Gutmańskiego, Jana i Kazimierza Piskor oraz Dominika Narraway za pomoc w udekorowaniu świątyni drzewkami brzozowymi z racji dzisiejszej uroczystości. Bóg zapłać.

 

3. Dziękuje serdecznie za ofiary na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę. Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

 

4. Dziękuję serdecznie za zaproszenie mieszkańcom Karpin na wspólne nabożeństwo majowe przy krzyżu w Karpinach, dziękuję za dbałość o to miejsce modlitwy z przydrożną kapliczką Matki Bożej.

 

5. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień zielonych świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 10.00 i 17.00, zapraszam. Nabożeństwo majowe jutro po każdej Mszy św., a w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 

6. Przeżywamy miesiąc maj, zapraszam przez cały miesiąc do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30. Zachęcam do porządkowania kapliczek i krzyży przydrożnych.

 

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

 

8. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych również na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

 

9. W tym tygodniu, we wtorek o godz. 15.30 dla grupy z godz. 10.00, i w środę o godz. 15.30 dla grupy z godz. 12.00 kolejna próba dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., obecność dzieci konieczna.

 

10. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa.

 

11. W czwartek na godz. 18.00 zapraszam i proszę rodziców dzieci komunijnych o posprzątanie generalne kościoła i wykoszenie trawy przy kościele i na cmentarzu.

 

12. W piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

 

13. W piątek o godz. 19.00 I spowiedź dla dzieci poprzedzona nabożeństwem o godz. 18.45, do odbycia spowiedzi zapraszam również rodziców, rodzeństwo i chrzestnych.

 

14. W sobotę o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się Uroczystość I Komunii św.

 

15. W najbliższy piątek w katedrze św. Mikołaja w Elblągu odbędą się świecenia diakonatu, a w sobotę święcenia prezbiteratu. Kandydatów do święceń otoczmy naszą serdeczną modlitwą. Jednocześnie przypominamy, że nasze seminarium duchowne w Elblągu rozpoczyna okres rekrutacji na studia. Młodym mężczyznom, zwłaszcza tegorocznym maturzystom, dedykujemy słowa samego Pana Jezusa: Nie lękaj się! Pójdź za Mną!

 

16. Związek małżeński zamierzają zawrzeć w naszej parafii następujące osoby:

zapowiedź I:

Mariusz Torchała, kawaler, Sadlinki, loco
Joanna Prokuska, panna Sadlinki, loco

Karol Korpus, kawaler, Dankowo, św. Wojciech Kwidzyn
Aniela Mordak, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

 

17. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

18. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: o włoskim błogosławionym Pier Giorgio Frasattim – patronie młodzieży, studentów, ludzi gór i Akcji Katolickiej; o tym jak relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów zawędrowały do Czech, do diecezji Ostrawa-Opawa; a także o ostatnim pożegnaniu Jacka Zielińskiego – legendarnego wokalisty zespołu Skaldowie. Jest także do nabycia „Gość Extra”, na dzień matki poświęcony świętym matkom i matkom świętych w cenie 14zł. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.