Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy, rok B 26.05.2024

 

1. Dziękuje serdecznie rodzicom dzieci, które w tym roku katechetycznym przystąpiły do I komunii św. Dziękuję za pomoc w generalnym sprzątaniu kościoła i obejścia wokół kościoła i za pomoc w koszeniu trawy przy kościele i na cmentarzu, serdeczne Bóg zapłać.

 

2. W tym tygodniu zapraszam p. Agatę Olszewską, Marcelinę Zapadka, Tatianę Mrosewską.

 

3. Dziękuję serdecznie dla firmy p. Tadeusza Kawki za zamontowanie na terenie przed kościołem hydrantu przeciwpożarowego, serdeczne Bóg zapłać.

 

4. Dziękuje serdecznie dla p. Grażyny Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe. Bóg zapłać.

 

5. Dziękuje serdecznie za ciasto na plebanię w dniu spowiedzi dzieci komunijnych i ich rodziców, Bóg zapłać.

 

6. Dziękuje serdecznie rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza dla naszej parafii z przeznaczeniem na emporę chórową w naszym kościele.

 

7. Dziękuję za wyjątkową atmosferę i życzliwość przez cały rok trwającego przygotowania oraz podczas dekorowania kościoła na wczorajszą uroczystość.

 

8. Dziękuje serdecznie p. katechetce Joannie Krawczyk za nieocenioną pomoc podczas prób i uroczystości…

 

9. W tym roku katechetycznym do uroczystości I komunii św. przystąpiło 52 dzieci. Polecajmy naszym modlitwom dzieci i ich rodziców.

 

10. Biały tydzień dla dzieci komunijnych na Mszy św. o godz. 17.00, na poniedziałek proszę, aby dzieci przyniosły książeczki.

 

11. Diecezja elbląska ma dwóch nowych księży. Wczoraj w katedrze św. Mikołaja w Elblągu święcenia kapłańskie przyjęli: ks. Marcin Nieścigorski (pochodzący z Kwidzyna) oraz Aleksander Halecki (pochodzący z Krakowa). Dzień wcześniej święcenia diakonatu przyjęło czterech alumnów naszego seminarium. Otaczamy ich naszą serdeczną modlitwą. Zachęcamy jednocześnie młodych mężczyzn, zwłaszcza tegorocznych maturzystów, do podjęcia studiów teologicznych oraz drogi przygotowania do kapłaństwa. Seminarium w Elblągu zaprasza serdecznie.

 

12. Przeżywamy miesiąc maj, zapraszam przez cały miesiąc do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30. Zachęcam do porządkowania kapliczek i krzyży przydrożnych.

 

13. Dzisiaj obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim drogim Mamom dziękujemy za ich miłość, trud i poświęcenie. Jednocześnie życzymy Bożego błogosławieństwa i pociechy z dzieci, a dla zmarłych – życie wieczne.

 

14. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

 

15. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, Jest to uroczystość nakazana, dlatego Msze św. o godz. 7.30 i 10.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy: w tym roku ulicą Kwidzyńską na ul. Spółdzielczą, pierwszy ołtarz w okolicach domu państwa Miśkiewicz, (ul. Kwidzyńska), przygotowują mieszkańcy miejscowości Karpiny, drugi w okolicach domu pani Rzepnej, (ul. Spółdzielcza), przygotowują mieszkańcy miejscowości Białki, trzeci w okolicach domu państwa Pazdan, (ul. Spółdzielcza), przygotowują mieszkańcy miejscowości Sadlinki, i czwarty na ul. Kwidzyńskiej w okolicach domu pani Więcek przygotowują mieszkańcy miejscowości Olszanica i wracamy do Kościoła. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00.

 

16. Zapraszam wszystkie chętne dziewczynki do sypania kwiatów, a rodziców dzieci proszę o pomoc. Próba sypania kwiatów dla dzieci we wtorek o godz. 16.30. Proszę rodziców dziewczynek o zebranie płatków kwiatów, które będą sypały dzieci przed Panem Jezusem.

 

17. Bardzo proszę, aby do ołtarzy doprowadzić przedłużaczem prąd, w celu zasilenia nagłośnienia.

 

18. Proszę naszych braci strażaków o pomoc w przebiegu procesji, w niesieniu nagłośnienia i zabezpieczeniu trasy przejścia procesji.

 

19. Zachęcam, aby na procesję zabrać ze sobą książeczki do nabożeństwa, celem wspólnego śpiewania pieśni eucharystycznych. Zachęcam, aby kilka osób podtrzymywały śpiew podczas procesji.

Zachęcam, aby w tym dniu udekorować okna naszych domów obrazami religijnymi lub emblematami eucharystycznymi.

 

20. Od piątku oktawa uroczystości Bożego Ciała, procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 17.00. W związku z przypadającymi dniami wolnymi po Bożym Ciele – ks. Bp Jacek Jezierski udziela wszystkim parafianom i gościom przebywającym na terenie naszej diecezji dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek. Osoby, które skorzystają z tej dyspensy proszone są o odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach papieża Franciszka.

 

21. Z racji I soboty miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo czerwcowe oraz do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

22. W sobotę obchodzimy Dzień Dziecka. Wszystkim Dzieciom życzę Bożego błogosławieństwa, radości, spełnienia marzeń! Szczęść Boże!

 

23. Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 9.00 wspólny różaniec, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

 

24. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się rocznica I komunii św. tych dzieci, które w roku ubiegłym przystąpiły do tego sakramentu. Proszę, aby dzieci skorzystały ze spowiedzi, w piątek lub w sobotę od 16.30.

 

25. W niedzielę dzieci przychodzą 15 minut wcześniej, czyli na 11.15, w strojach galowych (odświętnie ubrane) i zajmują miejsca ławkach. Proszę, aby dzieci zabrały ze sobą książeczki od I Komunii Świętej.

 

26. Związek małżeński zamierzają zawrzeć w naszej parafii następujące osoby:

zapowiedź II:

Mariusz Torchała, kawaler, Sadlinki, loco
Joanna Prokuska, panna Sadlinki, loco

 

Karol Korpus, kawaler, Dankowo, św. Wojciech Kwidzyn
Aniela Mordak, panna, Sadlinki, loco

 

zapowiedź I:

Adam Strzelczyk, kawaler, Olszanica, loco
Iwona Ostrowska, panna, Olszanica, loco

 

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

 

27. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

28. Zachęcam do zapoznania się na stronie diecezji elbląskiej z Oświadczeniem Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych diecezji Kościoła w Polsce, które jest kolejnym, stanowczym sprzeciwem wobec działań MEN w związku z organizacją lekcji religii w szkołach.

 

29. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

30. Zachęcam do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce z Sadlinek do celi bł. Doroty w katedrze kwidzyńskiej, we wtorek 4 czerwca. Wyjście z placu szkolnego o godz. 8.15, dojście planowane o 10.30, Msza św. w katedrze dla pielgrzymów o godz. 10.45, zapraszam.

 

31. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 

32. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Agnieszkę Jakubiak z Sadlinek, l. 75, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…