Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 9 niedzielę zwykłą, rok B 2.06.2024

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Katarzynę Stremel, Małgorzatę Kuźma, Marlenę Romanowską.

 

2. Serdecznie dziękuję za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała, wszystkim osobom, które przygotowały poszczególne ołtarze z poszczególnych miejscowości, dziękuje za ufundowanie kwiatów przy ołtarzach, rodzinom za użyczenie prądu do nagłośnienia, dziewczynką sypiącym kwiaty, rodzicom i starszym dziewczętom, za pomoc przy procesji, służbie liturgicznej, policji i strażakom za zabezpieczenie trasy przejścia procesji, za pomoc w niesienie baldachimu, chorągwi, krzyża. Dziękuje za prowadzenie śpiewu, Dziękuję za udekorowanie trasy procesji emblematami eucharystycznymi i obrazami religijnymi. Wszystkim serdecznie dziękuję.

 

3. Dziękuje serdecznie dla p. Aliny Piskor za pomoc w dbałości o kwiaty w świątyni i pomoc w pracach porządkowych przy kościele. Bóg zapłać.

 

4. Dzisiaj I niedziela miesiąca, o godz. 9.00 wspólny różaniec, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

 

5. Dzisiaj przeżywamy rocznicę I Komunii św., dziękuję rodzicom i dzieciom za obecność i wspólną modlitwę.

 

6. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa, w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

 

7. Trwają procesje eucharystyczne wokół kościoła do piątku po Mszy św. o godz. 17.00, zapraszam.

 

8. Zachęcam do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce z Sadlinek do celi bł. Doroty w katedrze kwidzyńskiej, we wtorek 4 czerwca. Wyjście z placu szkolnego o godz. 8.15, dojście planowane o 10.30, Msza św. w katedrze dla pielgrzymów o godz. 10.45, zapraszam.

 

9. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 17.00, błogosławieństwo małych dzieci i niemowląt oraz poświęcenie wianków i ziół, następnie nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła, Serdecznie zapraszam.

 

10. W czwartek, 6 czerwca przypada 25. rocznica wizyty apostolskiej papieża Jana Pawła II w Elblągu i w diecezji elbląskiej. Przypomnijmy słowa, które skierował wówczas do nas papież na lotnisku Aeroklubu Elbląskiego: Staje przed nami św. Wojciech. Odczuwamy tu jego obecność, bo przecież tu, na tej ziemi oddał życie dla Chrystusa. On od tysiąca lat mówi nam przez swoje świadectwo męczeństwa, iż świętość zdobywa się ofiarą, że nie ma tu miejsca na żadne kompromisy, że trzeba być wiernym do końca (…). Wszystkim niech Bóg błogosławi. Dziękuję Elblągowi za to wspaniałe przyjęcie.

 

11. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 17.00, następnie nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

 

12. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, Msza św. o godz. 17.00, w Olszanicy o godz. 18.15.

 

13. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi, Msza św. o godz. 17.00, a także 10. rocznica ingresu do katedry elbląskiej ks. bp. Jacka Jezierskiego, którego otaczamy naszą życzliwością i modlitwą.

 

14. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci klas pierwszych, które w przyszłym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

 

15. Związek małżeński zamierzają zawrzeć w naszej parafii następujące osoby:

zapowiedź III:
Mariusz Torchała, kawaler, Sadlinki, loco
Joanna Prokuska, panna Sadlinki, loco

 

Karol Korpus, kawaler, Dankowo, św. Wojciech Kwidzyn
Aniela Mordak, panna, Sadlinki, loco

 

zapowiedź II:
Adam Strzelczyk, kawaler, Olszanica, loco
Iwona Ostrowska, panna, Olszanica, loco

 

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

 

16. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

17. Zakończyliśmy miesiąc maj, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za prąd elektryczny, wywóz śmieci z cmentarza, zaliczka na emporę chórową, trwały pracę przy kulturze drzew za kościołem, trwały pracę przy kaplicy w Olszanicy przy układaniu chodnika.

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

 

18. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: o czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży z przestrzeni publicznej oraz o tym, jak wyglądała Eucharystia pierwszych chrześcijan a także kiedy i w jakich okolicznościach chrześcijanie zaczęli adorować Najświętszy Sakrament w monstrancji. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.