Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 10 niedzielę zwykłą, rok B 9.06.2024

 

1. W minionym tygodniu kościół nie był sprzątany, w tym tygodniu zapraszam p. Wiolettę Rutka, Katarzynę Gryl, Małgorzatę Kwaśniak.

 

2. Dziękuje p. Alinie Piskor za dbałości o kwiaty w świątyni. Bóg zapłać.

 

3. Zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała, dziękuję serdecznie wszystkim za udział, dziękuje serdecznie za posługę przy organach, dziękuję za pomoc wyświadczoną podczas trwających procesji: przy noszeniu baldachimu, chorągwi i krzyża, za codzienne rozpalanie trybularza na kadzidło, dziękuję za sypanie kwiatów i ich systematyczne dostarczanie, za całe dobro serdeczne Bóg zapłać.

 

4. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

5. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa, w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

 

6. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Barnabę apostoła; w środę – bł. Władysława Demskiego – księdza i działacza społecznego pochodzącego ze Straszewa k. Sztumu, który w 1940 r. poniósł śmierć męczeńską w niemieckim obozie koncentracyjnym Sachsenhausen; w czwartek – św. Antoniego z Padwy; w piątek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

 

7. W czwartek, 13 czerwca, zapraszamy na drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam ze świecami do wspólnej modlitwy.

 

8. Związek małżeński zamierzają zawrzeć w naszej parafii następujące osoby:

zapowiedź III:

Adam Strzelczyk, kawaler, Olszanica, loco
Iwona Ostrowska, panna, Olszanica, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

 

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

10. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską szkół średnich i studentów na rekolekcje powołaniowe. Odbędą się one w dniach 22 - 26 czerwca br. Więcej szczegółowych informacji na stronie internetowej seminarium oraz diecezji elbląskiej (także na Facebooku). Zachęcamy do udziału!

 

11. Nieformalna grupa wsparcia z Kwidzyna zaprasza opiekunów chorych na Alzheimera i choroby otępienne w środę 12 czerwca na godzinę 17.00. Spotkanie odbędzie się w Kwidzynie, w domu parafialnym przy ul. Targowej 7.

 

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: o kulcie Serca Pana Jezusa oraz Niepokalanym Sercu Maryi (dlaczego stał się tak popularny w Polsce); o fenomenie spotkań młodzieży na Lednicy; oraz o św. Antonim z Padwy i o tym, czy jest tylko patronem od rzeczy zagubionych. Zachęcamy do lektury!

Jest również do nabycia w cenie 12 zł specjalne wydanie „Gość Historia”. W tym numerze specjalnym można przeczytać m.in. o tym, czy św. Piotr naprawdę przebywał w Rzymie, oraz jak wyglądało życie religijne podczas powstania warszawskiego. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.