Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 11 niedzielę zwykłą, rok B 16.06.2024

 

1. Dziś przypada 50. rocznica święceń kapłańskich księdza biskupa Jacka Jezierskiego. Święcenia otrzymał 16 czerwca 1974 r. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie, z rąk bp. warmińskiego Józefa Drzazgi. Najdostojniejszemu Jubilatowi życzymy światła Ducha Świętego w kierowaniu Kościołem elbląskim, otaczając go naszą życzliwą przyjaźnią i modlitwą.

 

2. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Monikę Pomastowską, Monikęa Gburczyk, Milenę Dubiela.

 

3. Dziękuje serdecznie za ofiary na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę. Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

 

4. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa, w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

 

5. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w piątekśw. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

 

6. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Zapraszam na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego w piątek, 21 czerwca o godz. 8.00.

 

7. Okazja do spowiedzi z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego codziennie o godz. 16.30, zapraszam.

 

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

9. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską szkół średnich i studentów na rekolekcje powołaniowe. Odbędą się one w dniach 22 - 26 czerwca br. Więcej szczegółowych informacji na stronie internetowej seminarium oraz diecezji elbląskiej (także na Facebooku). Zachęcamy do udziału!

 

10. Na studentów czeka także Wydział Teologii UWM w Olsztynie. Chodzi o studia z teologii, nauk o rodzinie a także muzyki sakralnej. Więcej szczegółów w internecie.

 

11. Zachęcam do udziału w Pielgrzymce Rowerowej z Elbląga na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 5-11 sierpnia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej i Facebooku diecezji.

 

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: o Marszach dla Życia i Rodziny, zwłaszcza ich sile oddziaływania na społeczeństwo; o tym czy bł. kard. Stefan Wyszyński zostanie ogłoszony patronem Europy Wschodniej; a także o Panoramie Racławickiej, jedynym tego typu dziele malarskim w Polsce. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

13. W niedzielę 23 czerwca przed katedrą w Kwidzynie od godz. 12.00 do 18.00 odbędzie się jarmark Dorotański. Wiele atrakcji i zabaw dla dzieci i dorosłych, dużo muzyki, między innymi Andrzej Rybiński. Smaczne jedzenie od kół Gospodyń Wiejskich, zaprasza ks. Ignacy Najmowicz, proboszcz parafii.

 

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.