Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 12 niedzielę zwykłą, rok B 23.06.2024

 

1. W tym tygodniu, w czwartek, 28 czerwca ks. prałat Adam Tylutki będzie przeżywał 60 rocznicę święceń kapłańskich. Naszemu byłemu proboszczowi życzymy łaski zdrowia i dużo łask Bożych, otaczając go naszą życzliwą przyjaźnią i modlitwą. Z tej okazji ks. bp Jacek Jezierski wystosował okolicznościowy list gratulacyjny:

 

Elbląg, dnia 05 czerwca 2024 roku, № 384 / BE / 2024

 

Szanowny Ksiądz Jubilat

prał. kan. Adam TYLUTKI

ul. Kopernika 47a

10-512 OLSZTYN

 

28 czerwca 1964 roku w kolbuszowskiej kolegiacie – rodzinnej parafii Księdza Kanonika – z rąk bp. Jana Obłąka, ówczesnego wikariusza generalnego diecezji warmińskiej i prepozyta Warmińskiej Kapituły Katedralnej, przyjął Ksiądz święcenia prezbiteratu.

W oczekiwaniu na zbliżający się diamentowy jubileusz kapłaństwa – 60-lecie święceń – przesyłam Szanownemu Księdzu serdeczne życzenia.

Jubileusz to szczególna okazja, by dziękować Panu Bogu i ludziom. By dziękować Bogu za życie, za powołanie, za rodzinny dom, przyjaciół i znajomych. Dziękuję za pracę duszpasterską, zarówno w diecezji warmińskiej, jak i elbląskiej. Przez te lata zajęć było wiele, a warunki często niełatwe. Księdzu Prałatowi życzę poczucia dobrze wypełnionego obowiązku.

Opiece Najświętszej Maryi Panny osobę Drogiego Jubilata powierzam.

 

Z wyrazami szacunku

Ks. bp Jacek Jezierski

Biskup Elbląski

 

2. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świece, w tym tygodniu zapraszam p. Mariolę Dziedzic, Jolantę Raba, Elżbietę Żbikowską.

 

3. Rozpoczęły się wakacje dzieci i młodzieży, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

 

4. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

 

5. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

 

6. Dzisiaj, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny a także o światłość Bożą dla tych, którzy odeszli do wieczności.

 

7. Jutro, 24 czerwca, uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, p. kościelnemu Janowi Piskor, składam serdeczne życzenia. Niech Bóg błogosławi! Msza św. o godz. 17.00.

 

8. We wtorek 25 czerwca wspominamy w liturgii bł. Dorotę z Mątów – patronkę diecezji elbląskiej, średniowieczną mistyczkę, która wybrała życie pustelnicze w celi przy katedrze w Kwidzynie. W wyniku trwających w jej czasach epidemii Dorota utraciła aż ośmioro swoich dzieci. Przyzywajmy jej wstawiennictwa.

 

9. W piątek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

 

10. W sobotę, 29 czerwca, obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, Msza św. o godz. 17.00, p. organiście Piotrowi Brzózka, składam serdeczne życzenia. Niech Bóg błogosławi! ofiary zbierane w tym dniu na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

11. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa, w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

 

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

13. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską szkół średnich i studentów na rekolekcje powołaniowe. Odbędą się one w dniach 22 - 26 czerwca br. Więcej szczegółowych informacji na stronie internetowej seminarium oraz diecezji elbląskiej (także na Facebooku). Zachęcamy do udziału!

 

14. Na studentów czeka także Wydział Teologii UWM w Olsztynie. Chodzi o studia z teologii, nauk o rodzinie a także muzyki sakralnej. Więcej szczegółów w internecie.

 

15. Zachęcam do udziału w Pielgrzymce Rowerowej z Elbląga na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 5-11 sierpnia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej i Facebooku diecezji.

 

16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: o najnowszym dokumencie Komisji Nauki Wiary „O właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności”. Episkopat wyjaśnia w nim, czym jest zdrowa religijność i wskazuje przyczyny, które ją wykrzywiają i zagrażają naszej wierze. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

17. Dzisiaj, 23 czerwca przed katedrą w Kwidzynie od godz. 12.00 do 18.00 odbędzie się jarmark Dorotański. Wiele atrakcji i zabaw dla dzieci i dorosłych, dużo muzyki, między innymi Andrzej Rybiński. Smaczne jedzenie od kół Gospodyń Wiejskich, zaprasza ks. Ignacy Najmowicz, proboszcz parafii.

 

18. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.